Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Postel na pódiu

Postel na pódiu

Postele na pódiu si získávají své fanoušky. Potom co dobyly mnohé dětské pokoje, zaměřují se nyní i na ložnice dospěláků. Pokud chcete zkusit něco odlišného, dejte vale klasickým postelím a ustelte si na pódiu. Vedle nových úložných prostorů získáte i pocit většího soukromí, o dobrodružném nádechu nemluvě.

Lůžko na zvýšeném schodu

Koncept postele na pódiu se velmi podobá japonské plošinové posteli. Námi představovaný typ postele však nemá nohy, ale vyvýšenou plochu – pódium. Matrace se přitom umisťuje přímo na desku pódia nebo do rámu s lamelami. Lepší volbou je lamelové usazení, které lépe větrá. Ačkoliv jsou pro postel na pódiu vhodné všechny typy matrací, vašemu zdraví nejlépe prospějí kloubové matrace nebo matrace s paměťovou pěnou.

Vznik příjemného zákoutí

Postel na pódiu dokáže spolu s vhodně zvolenými doplňky a okolním nábytkem vykouzlit příjemný koutek s dostatkem soukromí. Vše by přitom mělo být důsledně sladěno, co se stylu i velikosti týče. Jediné omezení kreativního lůžka vyplývá ze standartních rozměrů matrací a také prostoru, který je k dispozici. Velkým pozitivem postele na pódiu však je, že ji můžete umístit do rozměrově netypického prostoru. Pódium totiž může být i nepravidelného tvaru, a tak stačí, když budete mít k dispozici dostatek prostoru pro umístění jedné nebo dvou matrací.

Postel na pódiu

Nové úložné prostory

Postele na pódiu nezískávají na oblibě jen díky přitažlivému vzhledu, ale také kvůli tomu, že poskytují v domácnosti natolik potřebné úložné prostory. Ty mohou bez problémů vzniknout i pod atypicky tvarovaným pódiem šetřícím prostor v místnosti. Postel na pódiu je tak skvělou volbou zejména do malých místností, do kterých se nevejdou skříně a další příliš rozměrné úložné prostory. Nespornou výhodou lůžka na pódiu je rovněž snadná dostupnost úložiště. Do něj pak můžete umístit třeba přikrývky, ložní prádlo či sezónní oblečení.

Ta pravá postel pro děti

Pokud si postel na pódiu pořídíte jen k sobě do ložnice, věřte, že si ji snad ještě více než vy zamilují vaše děti. Může za to tak trochu dobrodružný charakter této postele a s ní spojená láska dětí ke spaní ve výškách. Dopřejte i jim postel na pódiu, jinak se jich ve své ložnici asi nezbavíte. V dětském pokoji je však zapotřebí dbát na bezpečné umístění matrace, aby dítě nespadlo z pódia a nezranilo se. Využít můžete i různé zábrany a nebo matraci posuňte tak, aby váš potomek padal do měkkého.

Jakmile se rozhodnete pro pořízení postele na pódiu, příjemně oživíte své bydlení a vykouzlíte si zase trochu jiný pocit těsně před usnutím. Získáte větší soukromí, trochu tajemna i dobrodružství – a k tomu i další úložné prostory jako sladký bonus navíc.

Štítky: postel

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock