Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Odraďte zloděje vchodovými dveřmi

Odraďte zloděje vchodovými dveřmi

Stavíte, provádíte rekonstrukci, nebo jste si pouze všimli, že jsou vaše vchodové dveře opotřebené, případně neposkytují dostatečnou míru zabezpečení? Poradíme vám, na co všechno byste měli myslet, aby ty příští chránily a zdobily váš dům po celá desetiletí.

Zloději, zloději, ve dne v noci chodějí

Protože bezpečnost by měla být vždy a všude na prvním místě, také my ji považujeme za základní kritérium.Týká se zejména rodinných domů, kde jsou vstupní dveře tím jediným, co váš domov odděluje od nenechavých rukou zlodějů. Argument, že je to vlastně stejně jedno, když lze do domu vlézt zrovna tak dobře oknem, zde v žádném případě neuspěje. Raději se postarejte o komplexní zabezpečení domu, které dveřmi pouze začíná a pokračuje instalací alarmu, mříží či bezpečnostních fólií na okna. Situace je poněkud jiná, vybíráte-li vchodové dveře do bytu, zvláště pokud má váš dům bytelná vrata, nebo je dokonce hlídaný. Zde si tedy můžete dovolit pořídit i levnější dveře plastové, ačkoliv na bezpečnostní zámky byste ani tehdy zapomenout neměli.

Aby dveře bezvadně seděly a fungovaly

Nyní se tedy můžeme začít věnovat tomu, co vás asi zajímá nejvíc: jak vybrat správné dveře. Neprve samozřejmě ověřte, jaké rozměry budete potřebovat. Jednokřídlé dveře se standardně vyrábí v rozměrech 80/197 nebo 90/197, takže pokud ani jedna z možností do vašeho stavebního otvoru nesedí, budete se muset poohlédnout po dveřích na míru. Záleží přirozeně i na konkrétním výrobci, a protože nestandardní rozměry výrazně ovlivňují výslednou cenu, je třeba opravdu dobře hledat. Například firma ERKADO má ve své nabídce bez příplatku dveře až do rozměru 102 cm na šířku a 210 cm na výšku. Dále zohledněte již zmíněné zabezpečení. Snadno se v něm zorientujete podle tzv. bezpečnostní třídy ve škále 1 až 5. Čím vyšší číslo, tím vyšší míra zabezpečení. Pro vaši domácnost bez problémů postačí trojka nebo čtverka. V neposlední řadě se zaměřte také na další funkční vlastnosti dveří, jako jsou zvukotěsnost, tepelná izolace nebo protipožární odolnost.

Zaostřeno na design

Ačkoliv jsme si vzhled nechali na konec, vy budete jistě vybírat nejdříve očima. Vždyť jsou venkovní vchodové dveře tím prvním, co přicházející návštěvy z vaší domácnosti uvidí. Barva a design je samozřejmě na vás, myslete však na to, aby dveře ladily se zbytkem domu. V exteriéru lze například mít vchodové dveře, okna i garáž ve stejném designu, v interiéru zase ladit k nábytku, stěnám a podlahám. Pokud jedny dveře neuspokojí vaše požadavky v obou těchto ohledech, určitě vás potěší informace, že lze sehnat i dveře, které se z vnitřní a vnější strany liší. Myslíte si, že bezpečnostní vchodové dveře do domu nemohou být krásné? Nesmysl, spadají sem i nádherné kousky z dřevěného masivu. Bezpečnostní prvky se schovají pod povrchem, případně jde o elegantní kování. Elegantním finišem jsou pak nejrůznější povrchové úpravy.

Jdeme nakupovat dveře!

Máte-li už nějakou obecnou představu, můžete vyrazit do obchodu. V dnešní době to bude zřejmě obchod onlinový, což rozhodně není chyba, jedná-li se o renomovaného specialistu, jakým je společnost ERKADO. Naleznete zde obrovský výběr sortimentu v nejvyšší kvalitě a nadto dostatek inspirace i zajímavých rad. Nakupovat u takového profesionála má přirozeně i mnoho dalších výhod. Například se tu vždy najde ochotný odborník, který se vám bude věnovat, když si při výběru nebudete vědět rady. Společně najdete řešení jako ušité na míru vašemu domu a proberete všechna pro a proti. Pokud cítíte, že by vám pomohlo si dveře napřed “osahat” a prohlédnout pěkně po staru na vlastní oči, zavítejte do některé ze vzorkoven a prodejen Erkado, které se nachází například v Brně a Praze.

Štítky: okna / dveře
Zdroj: PR článek společnosti

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock