Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní venkovský dům v horském údolí Val Tidone

V italském horském údolí Val Tidone se pod malebnými kopci rozprostírá dům, který poskytuje dokonalé víkendové bydlení na samotě uprostřed divukrásné přírody. Stal se oblíbeným útočištěm před ruchem velkoměsta a starostmi všedních dnů.

Chvíle určené převážně k odpočinku a radosti z krásných výhledů si v něm vychutnává majitelka, která trvale bydlí v Miláně. Moc ráda sem jezdí trávit dovolenou s partnerem a svými čtyřnohými mazlíčky. Tento moderní víkendový dům navrhli milánští architekti ze Studia Koster. Zakladatel studia Geert Koster se při navrhování domu nechal inspirovat vzhledem tradičních zemědělských stavení, tolik typických pro tuto lokalitu.

Venkovský dům umně vsazený do přírody

Na přání majitelky měl být vytvořen moderní venkovský dům, který by příjemně splýval s okolím. Nepřála si tradiční venkovský styl, ale moderní bydlení na venkově. Architekt tedy navrhl dům, který neruší charakter krajiny a zároveň odkazuje na zemědělské stodoly nacházející se v tomto regionu. Výsledná stavba se tak vzdaluje podobě tradičních statků. Na přání majitelky se vymyká venkovským domům, které ukazují odhalený kámen, cihly a střešní tašky. Hlavním konceptem domu zkrátka bylo vytvořit neinvazivní architekturu, která si rozumí s krásou malebných kopců a přírodní zemědělskou scenérií, a to bez rustikálního cítění.

Minimalistický dřevěný dům

Dům ve výsledku představuje moderní minimalistickou estetiku. Jeho schránku tvoří modřínové dřevo známé svými výbornými vlastnostmi. Toto dřevo má husté a tenké letokruhy a vysoký obsah pryskyřic, které zvyšují odolnost dřeva proti vlhkosti. Zajímavý charakter domu spoludotvářejí působivě vysoké stropy a také velké dveře inspirované dveřmi v tradičních zemědělských staveních. Terasy jsou umně rozvržené podél exteriéru a nabízejí tak inspirativní výhledy do divoké a rozmanité zahrady. Za jejím návrhem stojí krajinářský architekt Antonio Perazzi.

Uspořádání bydlení

Interiér domu je moderně uspořádán a nabízí dostatek prostoru pro setkávání se s rodinou a přáteli. Součástí domu jsou velké obývací a jídelní prostory otevírající se do krajiny a také hned čtyři velkorysé dvoulůžkové ložnice, všechny s vlastní koupelnou. Ložnice se nacházejí na západním konci domu a všechny mají vlastní přístup do zahrady.  Srdcem domu je však kuchyně s jídelnou. Jídelní zóna je přitom zvětšena o část rozprostírající se na vyvýšené terase. Na východním konci domu se nachází vchod, společenská místnost a schodiště vedoucí dolů do vinného sklípku.

Materiály a barvy v interiéru

Uvnitř domu hrají hlavní roli betonové podlahy, dlaždice z lávového kamene a bílá vápenná omítka. Především v kuchyni se ke slovu dostává také dřevo se zajímavou kresbou. Mezi výjimečné kousky v interiéru patří jídelní židle navržené Christophem Pilletem, které doplňují kuchyň obloženou dřevem a velký jídelní stůl. V saloncích pak zaujmou křesla vyrobená podle návrhu Antonia Citteria. Pozornost přitahuje také terasa, a to nejen díky originálním pohovkám a zajímavým stolům. V interiéru převládá neutrální paleta barev prohřátá přírodními odstíny.

Atmosféra s nádechem zenu

Pro majitelku byla klíčová udržitelnost domu, proto je navržen tak, aby byl co nejvíce energeticky efektivní. Jeho orientace umožňuje optimální využití solární energie a sálavého tepla, uplatňuje se zde také geotermální systém vytápění a chlazení. Zahrada je navržena tak, aby usnadňovala biodynamické zemědělství. Architekt Geert Koster popisuje zážitek z pobytu v domě jako „uvolněný, krásný a trochu zenový“. Z nového víkendového bydlení je majitelka opravdu nadšená. Oceňuje především to, že je možné si v domě vychutnávat měnící se scenérii přírody a světla v každém okamžiku dne.

{reklama-0}

Uprostřed divukrásné italské přírody tak vyrostl půvabný venkovský dům, který je oslavou kvalitních materiálů a zemitých barev. Naprosto přirozeně zapadá do svého okolí, které vybízí k dlouhým procházkám tolik vzdáleným od každodenních starostí.

Zdroj: https://www.dezeen.com/2020/12/22/country-house-piacenza-hills-studio-koster/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock