Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kachlová kamna v novém kabátě

Kachlová kamna v novém kabátě

V interiéru půvabného statku u řeky Lužnice můžete obdivovat doslova pohádková kamna s ležením, která tu realizovali profesionálové z Jihočeského kamnářství. Nová kamna si zachovala řadu původních prvků, čímž příjemně zapadla do interiéru, který je pro změnu dílem architektonického studia Mooza architecture.

Rekonstrukce kachlových kamen

Kachlová kamna se sporákem, plotnou, ležením a pecí na pizzu vznikla na místě původního topidla. Výrobci při rekonstrukci vyslyšeli přání majitelů, kteří chtěli zachovat co nejvíce původních prvků ze starých kamen. Nejenže jsou tedy nová kamna vystavěna přesně na půdorysu předchozích kamen, ale mají i stejnou glazuru a ozdobný pásek. Obojí vzešlo z dílny výrobce přímo pro tuto speciální příležitost. Na místě starých kamen tak vyrostla kamna nová, a stala se tak plně funkčním i estetickým prvkem v místnosti.

Kachlová kamna s pecí na pizzu

Díky bledě modré glazuře a replice ozdobného pásku působí tato kamna jemným a odlehčeným dojmem. K odpočinku svádí jejich prostorné vyhřívané ležení, které je ukončeno ruční cihelnou dlažbou. Pro přístup k ležení slouží tři schůdky, které zároveň fungují jako dřevníky. Velkou přidanou hodnotou kachlových kamen je pec na pizzu umístěná přímo pod ležením. Čistící otvory tahového systému vedou z boku.

Kachlová kamna v novém kabátě

Tradice v novém kabátě

Kamna z dílny Jihočeského kamnářství potvrzují, že realizace nových kamen po způsobu těch původních může být naprosto citlivá a věrná. Postačí k tomu touha po splnění snu majitelů a vstřícný přístup výrobce. Tady se vše povedlo na jedničku, a tak se kachlová kamna v tomto příjemném venkovském stavení znovu mohla stát srdcem domova. Díky ochotě a zkušenostem mistrů kamnářů jsou tradiční kamna v novém kabátě středem obytného prostoru a tudíž i nejmilejším místem setkávání. Vaření, pečení i zahřívání se u kamen tak najednou získalo docela jiný rozměr.

V souladu s interiérem

Půvab kachlových kamen v novém kabátě umocňuje i styl interiéru. Prostorný dřevěný jídelní stůl, bíle lakované židle, dřevěné truhly a komody, hamaka, malované hrníčky a květiny – to všechno spoludotváří hřejivý a útulný dojem z celého bydlení v tomhle krásném venkovském stavení na Táborsku.

Štítky: kamna / krby
Kachlová kamna v novém kabátě
Kachlová kamna v novém kabátě
Kachlová kamna v novém kabátě
Zdroj: www.jihoceskekamnarstvi.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock