Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak na výběr dřezové baterie?

Jak na výběr dřezové baterie?

Jedná se o jedno z těch vůbec nejpoužívanějších zařízení, které doma máme. Přesto máme tendenci věnovat dřezové baterii menší pozornost, než by si zasloužila a při zařizování kuchyňské linky jí často odsouváme do pozadí. Jak by měl tedy výběr baterie vypadat a na jaké otázky bychom se měli při výběru ptát abychom zvolili model, který bude odpovídat jejímu významu a nám dlouho a dobře sloužit.

Umístění a ovládání

Zásadními parametry pro výběr baterie jsou její umístění a způsob ovládání. Typičtější umístění dřezových baterií je tzv. stojánkové, které se montují buď na dřez nebo přímo na desku kuchyňské linky. Druhou možnost představují baterie nástěnné, tedy takové, které jsou umístěné nad linkou. U tohoto typu je potřeba pečlivě propočítat rozměry a přizpůsobit je vzájemné vzdálenosti vodovodních trubek ve stěně.

Ovládání se dělí v zásadě na kohoutkové a pákové. Zatímco kohoutkové ovládání je stále používané především u vanových baterií, v kuchyni hraje jednoznačně prim ovládání pákové, neboť je citlivější a umožňuje rychlejší nastavení teploty vody. U kuchyňských baterií je tak kohoutkové ovládání pouze věcí linek cíleně navrhovaných v retro designu.

Termoregulace

Také berete jako samozřejmost, že před tím, než se z baterie požene příjemně teplá voda musí ta studená nejprve „odtéct“? V tom případě děláte chybu. Uvedený problém se týká pouze baterií směsových. K dispozici jsou ale i baterie termostatické, které vždy udržují natavenou teplotu. Jejich výhodou je okamžitě dostupná teplá voda a tím i úspora vody, nevýhodou potom vyšší pořizovací cena.

Materiály a kvalita zpracování

Materiál máme u dřezových baterií tendenci hodnotit pouze z hlediska designu. Ve skutečnosti ale na použitých materiálech závisí životnost a funkčnost baterie. Jedná se jak o povrchovou vrstvu, tak o vnitřní systém baterie. Kvalitní povrchová úprava může výrazně omezit usazování vodního kamene. Zpracování samotného vnitřního systému baterie, především pak tzv. kartuše, která směšuje teplou a studenou vodu, je zase zásadní pro funkčnost baterie. Nekvalitní materiály (např. plasty) některých částí se mohou velmi brzy projevit v podobě netěsností, podtékání baterie pod pákou apod.

Zajímavým řešením může být i dřezová baterie se sprchou na omývání ovoce. Úpravy týkající se barvy nebo čistého designu záleží potom již samozřejmě jen a pouze na vkusu zákazníka.

Zdroj: Blanco

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock