Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Hot dog v kukuřičném chlebu nemá chybu!

Hot dog v kukuřičném chlebu nemá chybu!

Také patříte mezi milovníky párků v rohlíku a nebo amerických hot dogů? Máme pro vás tip na inovaci, která dodá klasické fádní úpravě skutečný šmrnc a nebude ostuda takové jídlo připravit třeba návštěvě!

Ingredience:

4 šálky chlebové mouky (nebo jakékoli hladké mouky)

1 šálek kukuřičné mouky

1 lžička soli

1/4 balení sušených kvasnic

1 šálek teplé vody

1/4 šálku rostlinného oleje

1/4 šálku medu

1/4 šálku cukru

3 velká vejce

2 šálky grilované kukuřice, jemně nasekané

3-4 grilované jalapeňos, jemně nasekané a bez pecek

Postup:

Nejdříve důkladně osmažte kukuřici a jalapeňos. Když se začnou připalovat, stáhněte z ohně a důkladně nasekejte nadrobno. Jestliže máte mixér, který dokáže vyrobit těsto, vše připravujte v něm. Jestli ne, nezbývá než se připravit na důkladné míchání. Nejdříve smíchejte droždí a teplou vodu a nechte spolu chvíli zreagovat. V samostatné míse smíchejte chlebovou mouku, kukuřičnou mouku a sůl. Polovinu přidejte do míchače a při nízké rychlosti nechte promísit. Pak přidejte olej, med, cukr a dvě vejce a opět vše nechte spojit. Přimíchejte kukuřici a jalapenos, a pak zbývající mouku. Míchejte do té doby, dokud se těsto nezačne samo odlepovat od stran mísy. V mixéru pak zvyšte rychlost na střední a nechte ještě minut míchat. Těsto pak vyjměte na pomoučenou plochu a smotejte do klubíčka. Vložte do olejem vymazané mísy. Tu přikryjte utěrkou a nechte hodinu kynout. Poté, co těsto zdvojnásobí svůj objem, opět jej vyjměte na pomoučenou pracovní plochu a znovu vytvarujte do koule. Tu pak rozřízněte na poloviny. Každou část pak stále dělte na polovinu, až vám vznikne 16 stejně velkých kusů. Každý kousek pak vytvarujte do čtyřcentimetrového špalíčku. Vymažte si dno plechu, vložte špalíčky a nechte je přikryté utěrkou kynout ještě další hodinu. Předehřejte troubu na 375 stupňů. Rozklepněte si třetí vejce a rozmíchejte, pak si vezměte štětec a potřete vrchol každého válečku, který ještě můžete posypat trochou kukuřičné mouky. Pečte ve střední částí trouby po dobu asi 20 minut.  Pro dokonalý vzhled můžete pak zprudka opéct na grilovací pánvi. Pak už se fantazii meze nekladou a to čím, jak svůj vysněný hot dog, je jen na vás. Stačí jen na horní straně rozříznout špalík a dole ponechat tak půlcentimetrový okraj.

Štítky: recepty
Zdroj: honestlyyum.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock