Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt v pastelových barvách

Byt v pastelových barvách

Mnoho z nás se při zařizování vlastního interiéru bojí experimentovat s barvami, kombinovat je a často nakonec volíme neutrální fádní odstíny. Podobně je tomu i se vzory. Řekli byste, že zelená nejde dohromady s modrou? Kdepak. Tato realizace vás přesvědčí o opaku.

Zelená modrá, pro blázna dobrá

Říká se: ,,zelená, modrá, pro blázna dobrá". A tak jsem možná bláznivá, když budu tvrdit, že se v tomhle případě designéři opravdu vyšvihli a kombinace pastelově modro-fialkové se zelenou se jim povedla.

Návrh interiéru bytu vytvořilo polské designové studio Kameleon z Varšavy. Bydlení je uzpůsobeno akorát pro dva obyvatele. V bytě se z chodby vchází rovnou do kuchyně spojené s obývacím pokojem. Díky velkým oknům zde proudí dostatek denního světla, z kuchyně je také utvořen vstup na malý balkón.

Retro je in

V kuchyni je pro lepší údržbu zvolena velkoformátová dlažba. Šedivé tóny z podlahy přecházejí na kuchyňská dvířka i okolní výmalbu stěn. Celek doplňují ornamentální vzory obkladů kuchyňské linky a masivní dřevěná pracovní deska. Majitelka má v oblibě modré odstíny, což je patrné i na doplňcích. Retro kuchyňské spotřebiče v barvě mint dodávají místnosti šmrnc. Linka je také netradičně osvětlena trojúhelníkovými bodovými světly.

Byt v pastelových barvách

Rostlinné motivy a geometrie

Jídelní stůl je umístěn v obývacím pokoji, takže mohou strávníci u jídla zároveň sledovat televizi. Dostatek prostoru dovolil designérům použití kulatého stolu, což není vždy v bytech možné. Sedět u jídla mohou také u barového stolku a sledovat dění v kuchyni. Dominantou je netradiční televizní stolek v zelené barvě s motivy listů. Florální motivy i zelená barva se objevuje i v ložnici majitelů. Zelená je barvou klidu, přírody a do ložnice určitě patří. Jemné pastelové odstíny kontrastují s cihlovou zdí a něžně souzní se světlým dřevem.

Bytem prostupují barvy šedé a bílé. Světlé dřevo dodává hřejivý dojem a vyvažuje chladné tóny modré a zelené. V ložnici visí nad nočními stolky světla v retro stylu a jejich pozadí zdobí stěna s tapetou. Dobří pozorovatelé si jistě všimnou podoby vzoru s kachličkami v kuchyni.

Koupelna zde není velká, přesto se zde pohodlně vešla otevřená sprcha, toaleta i velké zrcadlo. Za dvířky se schovává pračka a další úložný prostor. Z čistých linií na podlaze vystupují černo-bílé vzory kachliček a narušují sterilní atmosféru koupelny.

Každý koutek interiéru je sladěn do posledního detailu. Něžná krása bílé, pastelové barvy, přírodní motivy, geometrické vzory a masivní dřevo - báječná kombinace. Líbí se vám také? 

Zdroj: kameleon-projektowanie.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock