Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt s cihlovou zdí

Byt s cihlovou zdí

Moderní interiér v historickém bytě spojuje prvky tradiční architektury se soudobým vnímáním obytného prostoru. Nahlédněte do bytu, kde byly neutrální barvy využity trefným způsobem a povýšeny na jinou úroveň.

Na 57 m2

Tento byt se nachází ve Švédsku a sčítá 57 m2, což není mnoho. Patří mezi ty menší byty, které ale mladým pracujícím párům, nebo lidem bydlícím ojediněle, určitě stačí. Svým členěním je byt vymyšlen poměrně dobře. Při vstupu do interiéru se po pravé straně nabízí skromná předsíňová stěna, stačící akorát na odložení svršků, tašky, nebo všeho co máme zrovna po ruce. Hned naproti vstupu je zástěna, za kterou je schovaná menší šatna. Výhodou je,  že tak obyvatelé mohou schovat všechny bundy a boty tak, aby nebyly neustále na očích. Šikovným nápadem autorů je určitě způsob řešení této posuvné stěny. Jedná se o rám se skleněnými výplněmi, díky nímž vypadá, ne moc velký prostor chodby, větší. Bílá výmalba na tom má také svůj podíl. Malá komoda ihned za dveřmi na odkládání věcí je také zajisté na místě.

Ze zádveří bytu se také rovnou vchází do koupelny s toaletou. Jelikož se opět jedná o maličký prostor, byla v hojné míře použita bílá barva, zde konkrétně ve formě kachliček. Vana by se do tohoto prostoru nevešla, proto bylo využito sprchového koutu. Klasika ve formě zrcadlové skříňky v koupelně je pro tak malé prostory určitě vhodná.

Byt s cihlovou zdí

S důrazem na detaily

Chodba plynule navazuje na obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelním stolem. Televizní stolek je umístěn tak, aby bylo možné televizi sledovat pohodlně z pohovky i z kuchyně, nebo od jídelního stolu. Mnozí z nás u večeře často televizi sledují a proč to nevyřešit takto. Použití zrcadla i v obývacím pokoji je efektní záležitostí s nápadem. Barevně se interiér ladí do kombinace černo bílé a hraje si s tvary. Na kuchyňské lince je použitá světlounce šedá nenápadná barva. Zajímavostí jsou zde právě detaily. Úchytky ve světlé kůži, jako poutka, zlaté doplňky, konzoly poliček, nebo baterie dřezu. Dokonce i příbory se třpytí stejnou zlatavou barvou. Interiér je ponořen do skandinávského stylu bydlení s moderními prvky a místy s využitím historizujících kusů nábytku.

Dominantou celého bydlení je určitě cihlová zeď v ložnici a předpokoji. Oživuje tak syrovost bílé a černé a dává bytu nový rozměr. Ač neveliká, tak poměrně výstřední je ložnice s postelí umístěnou ve výklenku. Masivní vrata se zlatým klepátkem ukrývají malou komůrku na schování všelijakých pokladů.

Mnohým se tento styl líbit nemusí a bude vám možná připadat příliš studený a chladný. Je otázkou vkusu, jakým interiérem se obklopíte a co si do bytu vpustíte vy sami.

Zdroj: erikolsson.se

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock