Kachlový sporák pro rekonstruovaný podkrovní byt
Bydlení

Kachlový sporák pro rekonstruovaný podkrovní byt

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem. Jak příznačné v téhle době. Doma nás drží nejen nařízení ohledně koronaviru, ale i chladné počasí těchto dní. Ale přece jen, když máte doma kachlový sporák, dá se to celkem dobře přežít. Nejenže máte doma příjemné teplo, ale ve vyhřáté troubě upečete bábovku, chléb nebo rohlíky. Na plotně uvaříte oběd a odpoledne si přisednete s knihou.
1. 4. 2020 / 12:58:23
7102
Kamnové vložky v kostce
Bydlení

Kamnové vložky v kostce

Těžko bychom v kamnářském oboru našli univerzálnější topidlo nebo, chcete-li, s větším rozsahem použitelnosti. S kamnovou vložkou je možné realizovat stavbu s maximálním teplovzdušným výkonem, stejně jako topidlo s minimálním výkonem a dlouhou tepelnou setrvačností. Vždy záleží na typu stavby a množství dřeva, které do kamen přiložíte.
8. 2. 2020 / 21:33:18
7010
Na těch kamnech něco bude
Bydlení

Na těch kamnech něco bude

Spojení funkčnosti a krásy, tak by se jednoduše dala popsat nová řada kamen Exposi. Ta vznikla spojením uměleckého vedení akademického sochaře Davida Exnera, řemeslné tradice K&K Poker a špičkové technologie krbových vložek Brunner. Zkrátka kombinace, která uchvátí na první pohled a neomrzí ani po letech užívání. Na trhu se objeví v několika tvarech i barvách, vždycky ale v naprosté jednoduchosti s respektem k designu, tónu i geometrické linii tak, aby zapadla do každého interiéru a zároveň na sebe letmo upoutala pozornost.
16. 12. 2019 / 18:43:35
8212
Krbová kamna - individuální řešení
Bydlení

Krbová kamna - individuální řešení

I když je katalogová nabídka výrobců krbových kamen stále rozsáhlejší, může se stát, že si prostě nevyberete. Anebo je váš interiér tak unikátní, že prostě potřebujete nestandardní řešení. Těmto zákazníkům se už léta snaží vyjít vstříc německá firma Spartherm se svým programem Exclusive. Vychází z jednoduché filozofie, že nic není nemožné. Pokud se se svým přáním budete držet v intencích možných výrobních postupů, je firma ochotna zpracovat váš individuální návrh a přetavit jej ve funkční topidlo. Vaším benefitem bude fakt, že máte doma krb, který nemá nikdo jiný.
30. 9. 2019 / 10:56:42
8246
Ohnivé srdce domova
Bydlení

Ohnivé srdce domova

Chtěli bychom velkou krbovou vložku prosklenou ze třech stran, ale aby nám nepřetápěla místnost a hodně akumulovala... Věta, která je noční můrou všech kamnářů. V následujících odstavcích zkusíme popsat krbové vložky tak, aby byl každý z vás schopen říci, jestli je výše uvedený požadavek reálný.
26. 3. 2019 / 17:52:26
9214
Když vám teplo z kamen provoní celý dům
Bydlení

Když vám teplo z kamen provoní celý dům

Unikátní sušírna ovoce i oprava starých kamen po babičce. Kamnáři Dianovi si zakládají na stavbách s příběhem. 
„Vyhovuje nám ten tradičnější, pomalejší způsob práce,“ říkají manželé Dianovi, kteří v kamnařině ctí dvojí princip – tradiční metody v kombinaci s moderními technologiemi.
23. 10. 2018 / 12:03:20
9772