Byt v centru Bratislavy prošel náročnou rekonstrukcí tak, aby vyhověl potřebám pětičlenní rodiny. Výsledná podoba kombinuje historizující prvky s moderním…

O realizaci

Byt v centru Bratislavy prošel náročnou rekonstrukcí tak, aby vyhověl potřebám pětičlenní rodiny. Výsledná podoba kombinuje historizující prvky s moderním designem.

Majitelé bratislavského bytu tráví většinu roku na cestách. Od nového bydlení proto očekávají, že se stane základnou pro jejich kosmopolitní způsob života, odkud mohou vyrážet do celého světa. Vzhledem k historické lokalitě chtělo studio bytu navrátit jeho původní charakter, který podtrhuje vysoký standard bydlení. Investor neměl v úmyslu dělat kompromisy. Čekal nás proto náročný úkol s členěním prostoru tak, abychom v interiéru promítli vše, co si klient přál: dostatek úložných prostor v každé části bytu, krb, dva dětské pokoje, ložnice s walk-in šatnou, technická místnost a v neposlední řadě také tři koupelny.

Centrální zónu jsme postavili na záměrném kontrastu jemné palety barev a výrazného křemene z Brazílie. Základ tvoří kombinace přírodního a tmavě mořeného dubu. V interiéru se objevují materiály bohaté na struktury. Tento mix funguje jako nadčasová kulisa pro designové solitéry a kultivované doplňky. Byt jsme rozdělili na denní a noční část, přičemž vstupní zónu představuje kuchyň se společenskou místností a přilehlou toaletou pro návštěvy. Středobod vstupní části zaujímá elegantní kuchyně s exotickým kamenem z Brazílie doplněná o vestavnou vinotéku.

Soukromá, intimní část bytu je oddělená od té společenské, kde se nacházejí tři ložnice a dvě plnohodnotné koupelny. Obývací pokoj s ložnicemi propojuje chodba, jejíž stěnu lemují atypické vestavěné skříně, které rodina se třemi dětmi pro ukládání nezbytností ocení. Přiléhajícím dětským pokojům vévodí na míru navržený atypický nábytek s měkkým kobercem na podlaze. Poslední ložnicí v bytě je ta rodičovská, na kterou navazuje walk-in šatna. Pro ucelenost interiéru zde opakujeme prvky kazetového obkladu a zrcadel na stěnách.

Obrázky

Fotograf: Matej Hakár

Komentáře

Další realizace