Tento byt dokonale odráží svého majitele. Odvážný a extravagantní, tak by se dal ve stručnosti shrnout tento rezidenční projekt pro milovníka techna. Klient je…

O realizaci

Tento byt dokonale odráží svého majitele. Odvážný a extravagantní, tak by se dal ve stručnosti shrnout tento rezidenční projekt pro milovníka techna. Klient je šéfem mezinárodní firmy, často cestuje a pobyt v butikových hotelech si vyloženě užívá. Stejnou atmosféru chtěl zažívat i ve svém vlastním bydlení. Exotickou dýhu střídá perforovaný kov. Tam, kde byste hledali pracovnu, je dýdžejský pult. Tento byt svou nespoutaností bourá konvence.

Prostoru zpočátku chyběla otevřenost. Rozhodli jsme se proto nejprve zásadně změnit původní nepřehlednou dispozici a prostor zbavit přebytečných příček. Jednotlivé zóny a účely na sebe plynule navazují, místnosti jsou rozdělené pouze posuvnými skleněnými dveřmi. I ty se však dají zasunout do vestavěných skříní a můžou zcela zmizet. Spojujícím prvkem ve všech částech bytu jsou industriální doplňky a detaily. Pracovali jsme s drátosklem, kovem, zdivem natřeným na bílo a tmavými panely. Do prostoru jsme na přání majitele zakomponovali exotické dřevo. 

 

Obrázky

Fotograf: Boysplaynice

Komentáře

Další realizace