Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Vila s krásnou zahradou

Obec Blaricum je proslulá svými monumentálními hospodářskými budovami, kavárnami, restauracemi, ale i překrásnou přírodou. Této lákavé skládanky využili architekti rodinné vily postavené na okraji obce. Uvedena obrovskou zahradou skýtá útočiště, kterému nechybí přepych ani soukromí.

Originální a nadstandardně vybavená rodinná vila vyrostla na pozemku o rozloze 1589 m2, který je po celý den plný slunce. Vila i zahrada působí velice moderním dojmem, a přece se v nich skrývá cosi tradičního. Dotek typické holandské architektury je zde patrný na první pohled.

Nadstandardní bydlení

Vila obklopená vzrostlými stromy a keři nabízí opravdu luxusní bydlení úzce propojené s přírodou. Klade důraz na prostor, osobitý styl a vkusné kombinace materiálů i barev. Přísný minimalismus usídlený v interiéru oživují originální kusy vybavení s dotekem starých časů, ale také živé květiny a nápadité doplňky. Ve výsledku tak vzniká opravdu luxusní bydlení, jehož nadstandard je znát nejen ze zařízení jednotlivých místností, ale také z jejich někdy poněkud netradičních funkcí.

Majestátní obývací pokoj

V přízemí rodinné vily se nachází centrální prostorná hala se šatnou a toaletou. Hlavní místností v interiéru je majestátně vyhlížející obývací pokoj, o jehož tepelnou pohodu se stará poměrně robustní krb umístěný čelem k obrovské sedací soupravě. Celek doplňují odhalené dřevěné stropní trámy, hebké materiály a exotické doplňky. Směrem do zahrady a na terasu pak vedou hned dvoje francouzské dveře, jejichž prosklenou plochou směřuje do prostoru dostatek slunečních paprsků.

Půvabná venkovní a vnitřní jídelna

K posezení u dobrého jídla a pití slouží venkovní i vnitřní prostory vily. Architekt tak plně využil potenciálu tohoto kouzelného místa a jeho blízkého okolí. Pokud tedy počasí venkovnímu hodování právě nepřeje, o slovo se přihlásí vnitřní jídelna s kuchyní. Dojem majestátnosti z nich sálá stejně jako z obývacího pokoje a jsou tak další ukázkou přepychu této rodinné vily. Masivní kuchyňský ostrůvek, bytelná linka a především prostorný jídelní stůl - to jsou ústřední prvky místa s citem stvořeného pro pravidelné scházení se členů rodiny a přátel. I tady poněkud chladnou bílou výmalbu prohřívají odhalené dřevěné stropní trámy, další dřevěné vybavení a celá řada svíček na závěsné polici, které se navíc starají o romantickou atmosféru. Díky průhledům do zahrady je pak požitek z přítomnosti blízkých a společného vychutnávání jídla dokonalý. Spojujícím prvkem mezi interiérem a exteriérem jsou vedle dřeva i četné pokojové rostliny a bylinky.

Bydlení, které myslí na všechno

Vedle obývacího pokoje a kuchyně s jídelnou disponuje tato rodinná vila ještě celou řadou dalších místností, které v sobě spojují praktickou i estetickou stránku. A tak se zde nachází také pracovna či hudební místnost. Tu pak v suterénu doplňuje hudební studio s akustickou izolací. V přízemí našla své místo technická místnost. V suterénu zase vinný sklípek a tělocvična, která může fungovat i jako místo pro další koníčky. Nachází se zde také prostorná koupelna s dvojitým sprchovým koutem a přístupem do kotelny s kotlem a ústředním topením. Do prvního patra byly umístěny ložnice a koupelny. Je tu i prádelna a také přístup na krytou terasu. Poslední z ložnic se nachází ve druhém patře a je doplněna o dětskou hernu.

{reklama-0}

Krásu a osobitost tohoto bydlení umocňuje velká zahrada, která představuje prostor pro aktivní i pasivní odpočinek. Schovaná za bujnou zelení vypadá jako dokonalý soukromý ráj.

Zdroj: https://www.funda.nl/koop/blaricum/huis-41807723-capittenweg-22-a/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock