Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Vila s krásnou zahradou

Obec Blaricum je proslulá svými monumentálními hospodářskými budovami, kavárnami, restauracemi, ale i překrásnou přírodou. Této lákavé skládanky využili architekti rodinné vily postavené na okraji obce. Uvedena obrovskou zahradou skýtá útočiště, kterému nechybí přepych ani soukromí.

Originální a nadstandardně vybavená rodinná vila vyrostla na pozemku o rozloze 1589 m2, který je po celý den plný slunce. Vila i zahrada působí velice moderním dojmem, a přece se v nich skrývá cosi tradičního. Dotek typické holandské architektury je zde patrný na první pohled.

Nadstandardní bydlení

Vila obklopená vzrostlými stromy a keři nabízí opravdu luxusní bydlení úzce propojené s přírodou. Klade důraz na prostor, osobitý styl a vkusné kombinace materiálů i barev. Přísný minimalismus usídlený v interiéru oživují originální kusy vybavení s dotekem starých časů, ale také živé květiny a nápadité doplňky. Ve výsledku tak vzniká opravdu luxusní bydlení, jehož nadstandard je znát nejen ze zařízení jednotlivých místností, ale také z jejich někdy poněkud netradičních funkcí.

Majestátní obývací pokoj

V přízemí rodinné vily se nachází centrální prostorná hala se šatnou a toaletou. Hlavní místností v interiéru je majestátně vyhlížející obývací pokoj, o jehož tepelnou pohodu se stará poměrně robustní krb umístěný čelem k obrovské sedací soupravě. Celek doplňují odhalené dřevěné stropní trámy, hebké materiály a exotické doplňky. Směrem do zahrady a na terasu pak vedou hned dvoje francouzské dveře, jejichž prosklenou plochou směřuje do prostoru dostatek slunečních paprsků.

Půvabná venkovní a vnitřní jídelna

K posezení u dobrého jídla a pití slouží venkovní i vnitřní prostory vily. Architekt tak plně využil potenciálu tohoto kouzelného místa a jeho blízkého okolí. Pokud tedy počasí venkovnímu hodování právě nepřeje, o slovo se přihlásí vnitřní jídelna s kuchyní. Dojem majestátnosti z nich sálá stejně jako z obývacího pokoje a jsou tak další ukázkou přepychu této rodinné vily. Masivní kuchyňský ostrůvek, bytelná linka a především prostorný jídelní stůl - to jsou ústřední prvky místa s citem stvořeného pro pravidelné scházení se členů rodiny a přátel. I tady poněkud chladnou bílou výmalbu prohřívají odhalené dřevěné stropní trámy, další dřevěné vybavení a celá řada svíček na závěsné polici, které se navíc starají o romantickou atmosféru. Díky průhledům do zahrady je pak požitek z přítomnosti blízkých a společného vychutnávání jídla dokonalý. Spojujícím prvkem mezi interiérem a exteriérem jsou vedle dřeva i četné pokojové rostliny a bylinky.

Bydlení, které myslí na všechno

Vedle obývacího pokoje a kuchyně s jídelnou disponuje tato rodinná vila ještě celou řadou dalších místností, které v sobě spojují praktickou i estetickou stránku. A tak se zde nachází také pracovna či hudební místnost. Tu pak v suterénu doplňuje hudební studio s akustickou izolací. V přízemí našla své místo technická místnost. V suterénu zase vinný sklípek a tělocvična, která může fungovat i jako místo pro další koníčky. Nachází se zde také prostorná koupelna s dvojitým sprchovým koutem a přístupem do kotelny s kotlem a ústředním topením. Do prvního patra byly umístěny ložnice a koupelny. Je tu i prádelna a také přístup na krytou terasu. Poslední z ložnic se nachází ve druhém patře a je doplněna o dětskou hernu.

{reklama-0}

Krásu a osobitost tohoto bydlení umocňuje velká zahrada, která představuje prostor pro aktivní i pasivní odpočinek. Schovaná za bujnou zelení vypadá jako dokonalý soukromý ráj.

Zdroj: https://www.funda.nl/koop/blaricum/huis-41807723-capittenweg-22-a/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock