Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Svěží bydlení pro mladou rodinu

Svěží bydlení pro mladou rodinu

Původní bydlení mladému páru přestalo vyhovovat, a tak se začali poohlížet po jiném. Usmálo se na ně štěstí a objevili byt ve stejném domě v lokalitě, se kterou se už před lety sžili. Rozhodli se pro kompletní rekonstrukci nového bytu, při které se nebáli experimentovat.

Nový byt je potěšil svou velikostí. Původně měli v úmyslu upravit pouze kuchyni, jídelnu a obývací pokoj, nakonec se ale přece jen pustili do celkové rekonstrukce. Byt byl sice ve vcelku dobrém stavu, nesplňoval však dispoziční nároky nových majitelů. Své druhé bydlení pak pojmenovali jako "byt pro dospělé", jelikož ztělesňuje jejich sny o dokonalém domově.

Osobitý přístup k rekonstrukci bytu

Majitelé pojali rekonstrukci bytu s pečlivostí sobě vlastní. Všechny navrhované prvky si jeli před koupí osobně prohlédnout. U světel dokonce počítali lumeny v jednotlivých pokojích. Při zařizování interiéru dali přednost produktům od českých designérů a výrobců, což je v dnešní době velice sympatické. A nebáli se také experimentovat. Součástí jejich nového bydlení se tak staly dveře z březové dýhy přes celou výšku místnosti, nábytek vytvořený na míru, šestiúhelníková mozaika či černé doplňky včetně baterií v koupelně. Velice důležitým byl pro ně výhled z okna do krajiny. Díky odstranění příčky oddělující obývací pokoj od kuchyně tedy došlo k jeho zvětšení.

Svěží bydlení pro mladou rodinu
Foto: Jakub Jurdič

Pro každého něco

Každý z manželů si přál mít v novém bytě místo pro sebe. Silvii, která miluje balet, se tak splnil její sen. Jeden z pokojů se totiž proměnil na taneční sál plný zrcadel. Její manžel si zase do obývacího pokoje přestěhoval svůj oblíbený psací stůl, u kterého rád pobývá a pracuje. Navíc mu při tom nevadí sdílet prostor se svou partnerkou. Jeho nejoblíbenějším místem v bytě je však koutek u okna a velké knihovny, ve kterém se může posadit do svého otočného křesla a pozorovat krajinu. Velká knihovna z dvakrát lakované březové překližky splnila sen oběma manželům, kteří tak konečně mají dost místa pro své oblíbené detektivky. Táhne se přes celou stěnu, ale nechává prostor i pro televizi.

Nápadité bydlení

Oba manželé mají společenskou povahu, a tak si přáli, aby se obývací pokoj mohl stát mimo jiné místem pro setkávání s rodinou a přáteli. Velká společenská místnost sestávající z obývacího pokoje, kuchyně a jídelny vznikla díky odstranění původní příčky. Kuchyně zůstala na stejném místě, ale kompletně se předělala. Také v jejím případě k výrobě nábytku posloužila březová překližka. Zajímavou kuriozitu představuje kulaté zakončení pultu, v němž je ukryt manželův poklad - bar. Tvar pultu souzní s oblým podhledem, v němž je skryto odvětrání z digestoře. Jistou dávku originality nezapře ani koupelna, ve které hraje prim bílá šestiúhelníková mozaika doplněná černými bateriemi. Také koupelna je vybavena nábytkem z březové překližky. Vešla se sem jak pračka se sušičkou, tak vysoká skříň na vše, co je potřeba. Manželku zde jistě potěšil elegantní kosmetický stolek se zrcadlem. Příjemný výhled do krajiny poskytuje ložnice, ve které vedle toho zaujme i tapeta od českých designérů či hebký koberec. 

Díky důkladné rekonstrukci vzniklo krásné, praktické a světlé bydlení, které je opravdovým domovem pro dospělé. Oba partneři zde mají svůj koutek, interiér je však otevřen i velkým návštěvám. Mohou se kochat originálními kusy nábytku, překrásnými obrazy či inspirativními výhledy do přírody.

Foto: Jakub Jurdič
Zdroj: www.iakstudio.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock