Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Srub pro život v rytmu přírody

Štětín je málo známou perlou Polska, přitom je jedním z největších a nejvýznamnějších polských měst. Toto bývalé hanzovní město se nachází téměř na samém břehu Baltského moře. Štětín svou krásou učaroval i Wiolletě, která zatoužila po tom mít v jeho blízkosti domov, který si vysnila. Její manžel měl podobný sen, a tak jsou nyní šťastnými obyvateli naprosto úchvatného srubu.

Oba dva toužili po přestěhování se z města na venkov. Lokalita, ve které došlo k realizaci jejich snu, se ukázala jako ta pravá. Často vzpomínali na léta dětství, kdy je z rána budilo kokrhání kohouta a pak se ulicemi proháněly vozy plné sena. Jejich společná myšlenka na vybudování srubu vyplynula z lásky k přírodě a touhy po idylickém životě.

Vysněný domov

Wiolleta už ve svém útlém věku schraňovala různé zahraniční časopisy zaměřené na stavebnictví a interiérový design. Ve své hlavě a následně také na papíře si vytvořila svůj vysněný domov se zahradou. I když pak se svým manželem žila na opravdu krásném místě, táhlo ji to přiblížit se svému snu. Až pak konečně nadešel den, kdy se společně a s pomocí nekonečné fantazie a trpělivosti pustili do práce.

Srub plný přírodních materiálů

Majitelé srubu milují procházky do hor, lesů a překrásné polské krajiny. Je tedy nasnadě, že jejich novým domovem se měl stát právě srub, v jehož interiéru není o voňavé dřevo nouze. Bydlení je díky němu přirozeně krásné, útulné, hřejivé a příjemné na dotek. Proto, aby bylo dřevo stále pěkné, stačí jej občas ošetřit voskem nebo olejem, což majitelé dobře vědí. Sami si totiž vyrábějí čisticí a ošetřující prostředky pro dům, zahradu i tělo. Při zařizování interiéru se tedy včetně dekorací zaměřili právě na přírodní materiály, které se postaraly o hřejivé kouzlo domova. Vedle dřeva se zde dostává ke slovu ještě vlna a bavlna.

Bydlení šité na míru

Wiolleta si velkou část interiéru navrhla sama, a to od schodů a zábradlí až po nábytek v jídelně a ložnici. Část vybavení si přitom majitelé srubu přivezli ze svého bývalého bydliště. Většina z tohoto dědictví však byla přepracována tak, aby odpovídala jedinečnému charakteru nového domova. Manželský pár si k domu postavil i garáž a samostatnou hospodářskou budovu. Je však toho názoru, že dům byl určen pro ně, nikoliv oni pro něj. Vědí, že se dům bude neustále proměňovat, až se jednou zcela otiskne do jejich vysněných představ. Společně jej chtějí doplnit ještě o udírnu a také by zde rádi započali výrobu makrobiotických vakcín posilujících vitalitu rostlin. Realizací srubu tak jejich společné snění zdaleka nekončí.

Kouzelný interiér srubu

Jak sama Wiolleta říká, zatímco ona byla dárkyní projektu, její manžel byl jeho vykonavatelem. Sama však kolikrát neměla stání a řadu věcí si vyrobila sama. Na pomoc však měli i profesionálního tesaře, který podle jejího návrhu vyrobil dřevěné schody, zábradlí, jídelní stůl, postel v ložnici či interiérové dveře. Poněkud robustnější kousky v interiéru doplňuji úchvatné roztomilé drobnosti. Všechny přitom oslavují patinu a staré časy. Zájem návštěvníků srubu tak vzbuzují mimo jiné půvabné lampy, svícny, nástěnné hodiny, zrcadlové rámy, kořenky, staré mlýnky na kávu, květináče, vázy, koše a košíky, proutěné či květinové věnce, záclonky, koberce, přehozy a další originální textilie.

Romantická zahrada

Okolí srubu krášlí mimo překrásné venkovské zahrady s nádechem romantiky také funkční studna a řada nočních lamp, které byly vyrobeny ještě v místě bývalého bydliště manželů. Jejich nový domov je dokonalou oázou klidu, radosti a kreativního myšlení. Půvabná zahrada láká ptactvo, často sem létají konipasy a rehci, kteří si v korunách stromů stavějí hnízda a pak se hrdě chlubí svými potomky. Ptáky všeho druhu, ale také zvědavé lišky lze pozorovat z terasy, která slouží jak pro odpočinek, tak jako místo k setkávání s přáteli. Když manžel nebyl doma, nasadila Wiolleta nad vstup do srubu se vším svým humorem a kreativitou i parohy. Severský dojem z celého bydlení je tak dokonalý.

{reklama-0}

Srub v rytmu přírody je důkazem, že i dětské sny se mohou vyplnit. Vyhlíží pokorně do daleké krajiny a užívá si krás každého ročního období. Na jaře prokvete a v zimě potemní, přesto ale v každém měsíci a v každém dni bude pro své majitele kouzelnou oázou dětských snů...

Zdroj: https://www.urzadzamy.pl/wnetrza/dom-z-bali-pomysl-na-naturalna-oaze-dla-rodziny-aa-Mciu-719W-wGWN.html

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock