Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekonstrukce varšavské vily

Vila ve Varšavě podstoupila rekonstrukci, jež výrazně umocnila její půvab. Velkými prosklenými plochami otevírá svou náruč do zahrady, a jakmile se setmí, zaplavuje ji teplým světlem. Vzniká tak dokonale romantické útočiště skryté mezi zástavbou a vzrostlými jehličnany.

Architektka Joanna Kulczyńska vsadila v rámci rekonstrukce vily na vcelku neobvyklé uspořádání. Zásadní prvek tak tvoří velké prosklené plochy důmyslně propojující interiér domu s exteriérem. Převaha skla působí v objetí zahradní zeleně vskutku kouzelně.

Vila s křehkou tváří

Zatímco fasádě domu ze strany do ulice se dostalo jen mírného omlazení, ze zahrady byl dům výrazně přestavěn. Hlavním cílem architektky bylo vytvořit souvislou skleněnou plochu, která by umožnila plynulý přechod domu směrem do zahrady. Právě obrovské otevřené prosklení se spolu s ocelovou konstrukcí stalo charakteristickými rysy této vily.

Interiér plný světla

Díky velkorysé prosklené ploše směřuje dovnitř vily dostatek slunečních paprsků. Samotné interiéry navíc byly navrženy tak, aby vytvářely prostory s co největším tokem přirozeného světla. Užitý design přitom zohledňuje také variabilitu interiéru s ohledem na roční období. Jedinečnou atmosféru jednotlivých místností umocňují vysoce kvalitní materiály, mezi něž patří zejména dřevo a kámen.

Vila s velkorysým výhledem do zahrady

Interiér vily je mimořádně moderní, elegantní a prostorný. Každá místnost má jasně vyčleněnou funkci, všechny tak dohromady vytvářejí příjemnou kompozici. Díky velké prosklené ploše je možné nahlédnout nejen do naprosto úchvatné zimní zahrady, ale rovněž do velkoryse pojaté společenské zóny domu. Svou elegancí navazuje na romantické posezení na terase a v případě příznivého počasí je možné oba tyto prostory propojit. Pokud je naopak chladno, k zahřátí poslouží krb v obývacím pokoji, který spolu s vysoce komfortní sedací soupravou a blízkou knihovnou vytváří opravdu příjemné útočiště.

Krása detailů

V luxusně zařízeném interiéru vily zaujme vedle kvalitních materiálů celá řada doplňků. Prim hrají především originální designová svítidla, která se v menších obměnách objevují po celém domě. Zjemňují dojem z masivních prvků a dodávají interiéru přitažlivý orientální nádech. Doslova dechberoucí kombinaci pak vytvářejí spolu s hojností pokojové zeleně, díky níž je toto bydlení neuvěřitelně energické a svěží. Nádech cizích krajů přinášejí také zajímavé umělecké předměty včetně různých sošek a obrazů. Právě dotek umění dodává interiéru vily tolik osobitý ráz. Nechybí zde romantické lucerny, vázy, svícny, … Na odiv je vystaveno i nádobí v kuchyni nebo víno ve vinotéce. Výrazně decentnější prostředí představují koupelny sloužící k očistě těla i duše.

{reklama-0}

Varšavská vila je zkrátka pastvou pro oko. V sepětí s úchvatnou zahradou obklopenou vzrostlými stromy nabízí luxusní bydlení, které se díky výraznému estetickému vnímání proměnilo v hřejivý domov.

Zdroj: https://internityhome.pl/inspiracje/renowacja-warszawskiej-willi-proj-joanna-kulczynska-architekt/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock