Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Proměna obyčejných plastových oken

Proměna obyčejných plastových oken

Plastová okna jsou u Čechů stále v oblibě. Rozhodně to ale neznamená, že musíte mít obyčejné bílé plasťáky, jako má sousedka. Dnes není problém koupit si velké okno až na zem v antracitové barvě a k tomu mít žaluzie třeba ve světle meruňkové.

Antracitové rámy, barevné lamelové žaluzie, fotozávěsy nebo japonské posuvné stěny. Pojďte se inspirovat, aneb nemějte tuctová okna jako soused.

Navolte si okna na míru

Skvělým nástrojem pro navrhování oken a příslušenství k nim je konfigurátor, který má na svých webovkách e-shop SKLADOVÁ-OKNA.cz. Nejen že si snadno navolíte rozměry (a to celých oken i jednotlivých křídel), ale také přidáte nadsvětlík, určíte si, jak se budou okna otevírat a hlavně poladíte jejich design.

Z čeho můžete vybírat?

  • Z 11 barev a dekorů pro profil: kromě nejlevnější bílé je v nabídce světle šedá, čokoládově hnědá, 2 odstíny antracitové, ořech, tmavý dub, winchester, noce sorrento balsamico, mahagon a zlatý dub. V kurzu jsou především odstíny šedé a dekor zlatý dub, přičemž velká část lidí volí barevné provedení jen z venkovní strany. Proč? Je to levnější než oboustranný dekor a bílá barva se snadněji zkombinuje s interiérem a vnitřním stíněním.
  • Ze 7 typů neprůhledných skel: jedná se o tzv. ornamentní zasklení, přes které prochází světlo, ale chrání před zraky kolemjdoucích. Ideální do koupelny, na WC nebo do místností, které jsou orientovány k frekventovaným cestám.
  • Z desítek variant meziskelních mřížek a nalepovacích příček: docílí se tím rozdělením okna na menší tabulky, což je žádoucí například u venkovského stylu. Mřížky mají výhodu, že se vkládají mezi skla, takže nijak nebrání při mytí.
Proměna obyčejných plastových oken

Parapety v mramorovém dekoru nebo třeba červené žaluzie

konfigurátoru pořešíte nejenom okna, ale navolíte si i vzhled parapetů, žaluzií a praktických sítí proti hmyzu. Pokud jste tedy z ekonomických důvodů zvolili nejlevnější bílá okna, s příslušenstvím v zářivějších barvách je výrazně proměníte. Co konkrétně je k dispozici?

  • 31 barev pro vnitřní hliníkové lamelové žaluzie: kromě univerzálnějších barev jako jsou bílá, šedá či stříbrná, můžete interiér oživit žaluziemi ve fialové, červené, modré, zelené nebo třeba tyrkysové.
  • 14 barev pro vnitřní parapety: 7 barev pro plastové a 7 pro dřevotřískové. Převažují dekory imitující dřevo, ale jestli se chcete odlišovat, můžete zvolit například parapet v dekoru šedý mramor. A jak se říká, za málo peněz budete mít hodně muziky.
  • 11 barev pro venkovní hliníkové parapety: 5 barev pro ohýbané a 6 barev pro robustnější tažené. Hodně je nyní žádaná antracitová barva.
  • 5 barev pro okenní sítě proti hmyzu: sítě si můžete přidat jen na jedno křídlo ale i na celé okno, pokud třeba víte, že chcete mít často otevřený větší prostor.
  • 3 barvy pro hliníkovou kliku: v univerzální standardní stříbrné barvě, nebo za drobný příplatek v bílé, či hnědé barvě.
Proměna obyčejných plastových oken

Jak okna „vytunit“?

Máte už plastová okna zasazená ve zdi a přemýšlíte, jak je sladit s interiérem nebo zastínit? Na trhu najdete spoustu doplňků a dekorací.

Vnitřní žaluzie

Jak už jsme zmiňovali i „obyčejné“ horizontální lamelové žaluzie mohou být v zajímavých barvách. S designem si hodně pohrajete také u vertikálních látkových žaluzií a trendem jsou nyní žaluzie plisé. Jejich výhodou je možnost navolit si intenzitu stínění současně stažením/vytažením horního nebo dolního profilu.

Vnitřní rolety

K dispozici nejsou jen klasické stahovací látkové rolety, ale v kurzu jsou rolety den a noc. Jednoduše si s nimi regulujete intenzitu světla a vypadají prostě parádně.

Japonské posuvné stěny

Jedná se o látkové panely, které se zasouvají do boku. Originální a vhodné hlavně na velké prosklené stěny.

Závěsy a záclony

Klasika, která prostor zútulní. Skvěle vypadají fotozávěsy, u nichž si navolíte i míru zastínění. A dokonce se vyrábí závěsy na míru s vlastní fotkou. Stejně jako závěsy záclony místnost zútulní a tzv. ji zabydlí. U domů s velkými prosklenými plochami jsou žádané bílé částečně průhledné záclony. Pokud chcete být více kreativní, dají se koupit fotozáclony s 3D efektem.

Venkovní rolety a žaluzie

Jdou navolit nejen barvy, ale také šířky a tvary lamel. Nezapomeňte, aby venkovní stínění ladilo s barvou fasády a oken, případně obkladů a střechy.

S plastovými okny z e-shopu SKLADOVÁ-OKNA.cz můžete mít za méně peněz hodně muziky. A navíc si vše objednáte v pohodlí svého domova. 
 

Štítky: plastová okna
Proměna obyčejných plastových oken
Zdroj: PR článek společnosti

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock