Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Přineste si jaro domů

Přineste si jaro domů

Jaro už nám pomalu klepe na dveře a je proto nejvyšší čas přinést si trochu té jarní atmosféry i do našich domovů. Krásné jarní dekorace bydlení oživí a rozzáří i ty nejpochmurnější dny. Přinášíme vám inspiraci, jak si i z mála vytvořit nádherné dekorace a přinést kousek toho jara k sobě domů.

Kouzelné hyacinty

Asi nejtypičtější jarní rostlinkou je hyacint. Překrásně voní i vypadá a sluší mu to snad všude. Hitem posledních let je bílý hyacint, který se hodí nejen jako jarní dekorace, ale i v době kdy venku ještě padá sníh. Usadit jej můžete do speciálních sklenic na cibuloviny, do zavařovaček, zasadit do květináče, nebo třeba do mísy s dalšími květinami, mechem a dozdobit dle libosti. Pokud nejste zrovna zastánci bílé, na trhu je spousta barevných variant od modré, fialové, přes růžovou až po žluté odstíny.

Jeho pěstování je snadné. Dejte si ale pozor na jeho péči po odkvětu, aby vám vydržely i do další sezóny. Jakmile hyacint odkvete, květ odstřihněte, ale ponechte listy. Ty po čase začnou žloutnout a v tu dobu je vhodné přestat rostlinu zalévat, aby se cibulka mohla zatáhnout a zaschnout. Až listy z rostliny úplně opadají, zbavte cibulky zeminy a uložte je na suché a tmavé místo. Na začátku podzimu je pak můžete vysadit na záhon do zahrady a na jaře vám opět vykvetou.

Řeřicha a obilí

Pokud si do bytu chcete přivést hlavně zeleň a nejlépe si ji připravit i na velikonoce, není nic snazšího než si vypěstovat velikonoční osení. Asi netradičnější je klasické obilí, ale můžete vysadit i řeřichu. Na té si navíc pochutnáte. Jakmile vyroste, můžete ji zastřihnout a přizdobit si lístky řeřichy chleba k snídani, nebo jednohubky velikonočním koledníkům. A navíc je velmi zdravá.

Klasické obilí můžete zasadit do hlíny nebo na vatu, stejně jako řeřichu. Obilný trávník se bude krásně vyjímat v přírodních košících, bedýnkách, květináči, nebo jimi můžete ozdobit skořápky z vajec. Fantazii se meze nekladou. Do připravené zeleně pak můžete posadit kuřátka z keramiky, zajíce ze dřeva, nebo zeleň ozdobit různými veselými zápichy. Nádherně vypadají i ozdoby s mechem, šiškami a velikonočními vajíčky.

Přineste si jaro domů

Věnce na dveřích

Na jaře se si můžete domov i vchodové dveře ozdobit různými věnci. Nejkrásněji vypadají ty z přírodních větví a zelení. Rozzářit je můžete saténovou mašlí, ozdobami s velikonoční tematikou, nebo sušenými květy, břečťanem, nebo i růžovým vřesem.

Jarní atmosféru vykouzlí i váza plná kočiček. Na Slovensku se jim říká ,,bahňátka" a naši předkové si jimi na jaře zdobili své domovy. Kočičky jsou symbolem jara a velikonoc. Jde o větvičky vrby jívy, které na začátku jara začnou mezi prvními stromy pučet.

Cibule do vázy

Nádhernou dekoraci vytvoří i roztomilá hnízda vyrobená ze sena, nebo zelené natě cibulí ve vodě. Cibule posadíte do sklenice, a ve spodní části je necháte ponořené asi centimetr, dokud nezapustí kořeny. Aby se cibulky lépe zazelenaly měli byste jim v horní části zastřihnout uschlou nať. V průběhu vyměňujte vodu a jakmile kořínky trochu narostou, udržujte ve sklenicích vody už jen v místech kořínků. Z cibulky vám pak vyroste čerstvá zelená nať, která je výborná do pomazánek, nebo na chleba.

A nesmíme zapomenout ani na tulipány nebo narcisy. Ty si můžeme pořídit i jako řezané květiny do vázy, nebo je vypěstovat z cibulky. Rozzáří nejen náš domov, ale také zahradu každý rok. 

Štítky: velikonoce
Zdroj: fler.cz , homebnc.com ,

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock