Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Pavilion House

Jednopodlažní budova připomínající pavilon se nachází v Connectitutu, v oblasti Nové Anglie severovýchodního regionu USA. Obklopená vzrostlými stromy, terasou a romantickými zahradními cestičkami představuje vysoce komfortní bydlení s výrazně uměleckým nádechem.

O velice originální vzhled domu se postarali architekti Matt Arnott, Arnaud Montigny a Guillaume Roussel. Díky vzájemné spolupráci vytvořili osobité bydlení, které zevnitř spíše než klasický interiér připomíná muzejní prostor. Uměleckého dojmu je v něm dosaženo celou řadou rozličných artefaktů, které do domu přinášejí vznešenost a stopu starých časů.

Dům propojený s přírodou

Dům, který opravdu vypadá jako novodobý pavilon, těží z krásy blízké přírody. Tato celoskleněná budova je se svým bezprostředním okolím úzce propojena velkými prosklenými plochami i menšími průhledy. Do interiéru se tak dostává velké množství denního světla i překrásných přírodních scenérií. Výrazným charakteristickým prvkem tohoto domu jsou přitom svislé mahagonové čepele podepřené deskami z nerezové oceli. Ve výsledku tak vzniká oslňující plovoucí efekt. Křehce vyhlížející stavba jako by se tak vznášela a volně navazovala na moderně řešenou zahradu, jíž dala tvar zahradní architektka Silvia Erskine.

Interiér plný umění

Všechny vnitřní prostory jsou důmyslnou architektonickou hrou spojeny se světlem. Interiér je tak příjemně prosluněný a vzdušný. O to více v něm může vyniknout půvab uměleckých předmětů, které jsou jednotící linkou mezi místnostmi. Do popředí tak vystupuje vznešená sbírka obrazů, tapisérií, soch, váz i historického nábytku. Mísí se zde spanilý dotek několika dávných kultur. Nádech starých časů a exotických míst je znát z každé místnosti tohoto nevšedního domu. Artefakty soukromého muzea jsou umístěny s vkusem, a tak příhodně ladí s moderními prvky v interiéru.

{reklama-0}

Pavillion House je dokonalou ukázkou bydlení, které je úzce propojeno s přírodou i historií. Díky řadě dalších kvalit se tento osobitý dům stal vítězem ceny CT AIA za rok 2019.

Zdroj: https://www.kaehlerarchitects.com/portfolio#/new-gallery-87/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock