Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní víkendová stodola

Ve venkovské lokalitě Main Ridge v Austrálii se nachází krásná víkendová stodola, která perfektně zapadá do svého okolí. Obklopena vzrostlými stromy, keři a travinami poskytuje dokonalé útočiště pro odpočinek i aktivní zábavu.

O návrh novostavby se postaral architekt Bryant Alsop. Dostal za úkol vytvořit moderní víkendové bydlení určené pro setkávání rodiny a přátel. Zároveň mělo fungovat jako špičkový prázdninový pronájem.

Stodola se solárními panely

Prioritou majitele bylo využívání solárního systému. Architekt tak navrhl takový design domu, který napomáhá získávání solární energie. Jeho opláštění přitom působí velice zajímavým dojmem. V zimě dům zachytává severní světlo a teplo, v létě zase chrání před slunečními paprsky ze západu. Vedle účinného solárního systému zde dostaly prostor také nádrže na dešťovou vodu.

Bydlení s dotekem přírody

Úcta k přírodě hraje velkou roli také v interiéru. V návaznosti na charakter víkendové stodoly došlo k použití zdrženlivé palety materiálů a povrchových úprav s důrazem na přírodní úpravy, které mají na venkově své nezastupitelné místo. Do popředí zájmu se dostaly materiály jako dřevo či kámen. Významnou roli zde hraje i vlnitý kov odkazující na místní zemědělské budovy.

Stodola plná světla a romantiky

Interiér stodoly je příjemně vzdušný a díky velkým oknům také dostatečně prosluněný. Zároveň poskytuje řadu krásných výhledů do okolí. K příjemné atmosféře uvnitř domu napomáhá i dvojnásobná výška stropů. Na pozadí bílé výmalby se pěkně vyjímají prvky ze dřeva, ať už se jedná o přiznané stropní trámy či místy poněkud atypický nábytek. S touto tradiční barevnou kombinací si skvěle rozumí modrá a starorůžová barva. Obě tyto barvy se v interiéru objevují v různých odstínech a vytvářejí tak opravdu příjemné prostředí, k jehož útulnosti a nádechu romantiky napomáhají i hřejivé textilie. Osvěžením interiéru jsou také zajímavé designové lustry, veselé obrazy, barevné vázy, lampy a pokojové květiny. Ačkoliv je interiér moderní stodoly zařízen v minimalistickém stylu, působí díky hře materiálů, barev a tvarů neobyčejně útulným dojmem.

{reklama-0}

V jedné z venkovských lokalit v Austrálii tak vzniklo svěží víkendové bydlení, které nešetří výhledy do úchvatné okolní krajiny. Lze si jich užívat přímo z ložnice anebo z obývacího pokoje prohřátého teplem sálajícím z krbu.

Zdroj: https://homeworlddesign.com/main-ridge-weekend-barn-by-bryant-alsop/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock