Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní a dynamický loft

Malé podkroví v jednom z kanadských domů přestalo rozrůstající se rodině vyhovovat. Se svými představami o novém a praktičtějším interiéru seznámili architekty a brzy na to se mohli těšit z funkčního a zároveň estetického bydlení.

Kreativně zaměřený pár byl tímto prostorem naprosto okouzlen. Přitahovaly jej vysoké stropy, velké množství přirozeného světla, surová paleta exponovaného kovu a betonu, stejně jako charakter budovy a kouzlo okolí. O deset let a dvě děti později však vstoupili do nové fáze svého života a to, co je dříve tak uchvátilo, ztratilo na přitažlivosti. Navzdory velkorysému objemu představoval prostor k bydlení dlouhý půdorys s nepoužitelnými výklenky. Nebylo zde ani dostatek místa pro uložení nezbytných věcí. Také jejich malé dcery brzy vyrostly ze své společné ložnice.

Malý prostor s velkým potenciálem

Kreativně založený pár se obrátil na své přátele, architekta Timothyho Mitanidise a designérku Claudii Bader ze studia Creative Union Network. Přáli si získat zpět promarněný prostor a propůjčit mu vznešenějšímu a hravý ráz. Dle slov architekta jistá omezení tohoto prostoru pomohla vytvořit zajímavý design. Prvním krokem bylo zmenšení objemného schodiště s otevřeným stoupáním, které vyčnívalo do obývacího prostoru. Pod novým elegantním schodištěm vznikla příjemná domácí pracovna. Poté bylo na řadě funkční členění interiéru a zakomponování vhodných materiálů, kusů nábytku a doplňků. Prostor zde dostaly nové otevřené police a praktické uzavřené skříňky. Zrcadlová skříň byla nahrazena vestavěnou lavicí a mělkou, oboustrannou skříní. Došlo také k rozšíření kuchyňského prostoru.

{reklama-0}

Zajímavý dojem vytváří zbrusu nový dívčí pokoj, který je neobyčejně hravý, dynamický a vynalézavý. Prostor osvěžují barevné výklenky pro pevnosti, psací stůl, vestavěná police s hračkami, maličké zakřivené schodiště a matrace, kterou lze vysunout na spaní. Jinými slovy - je to dětský pokoj snů. Jistá hravost však prostupuje interiérem celého loftu, čímž z něj činí nápadité a dynamické bydlení, které je pro kreativní dvojici jako stvořené.

Zdroj: https://homeworlddesign.com/roncesvalles-loft-by-creative-union-network/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock