Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malá a útulná moderní stodola ve Vermontu

Malá a útulná moderní stodola ve Vermontu

Moderní stodola se stala víkendovým útočištěm s výhledem do krajiny. Zvenku je skoro až obyčejná, jednoduchá a navržena do podoby místní architektury. Nový dům, který má být rekreační stodolou. Splnil se majitelům sen v podobě nového bydlení k rekreaci? A jak si architekti poradili s požadavky na krb, bazén a výklenek na palandy?

Majitelé chtěli na pozemku vytvořit víkendový domov, který by evokoval jejich životní styl, zapadal do okolní zástavby a zároveň měl čtyři klíčové rysy pro rodinu: bazén, výklenek pro vestavěné palandy, zázemí pro vinotéku a krb v obývacím pokoji. Dům ve stylu moderní stodoly byl navržen v roce 2016 Joan Heaton Architects a stojí v americkém státě Vermont. Jedná se o moderní, malý a krásný rekreační dům. Tvar stodoly má základy v místních zemědělských budovách, ale současný dům byl modernizován, i díky systému ocelových nosníků (místo klasických dřevěných) a velkému zasklení oken a dveří. Silné posuvné dveře se dají zcela otevřít a zmizí do zdi. Tím se stává dům doširoka otevřeným místem, který vnitřní život spojí s tím venkovním.

Skryté palandy

Uvnitř domu architekti připravili zvláštní místo pro hosty, kteří za rodinou přijíždí a potřebují jednu nebo dvě noci přespat. Je to řada paland, které lze oddělit od ostatních posuvnými dveřmi ve venkovském stylu. Po zašoupnutí jsou tak palandy naprosto skryté a dřevěné dveře zapadají do stylu interiéru. Těsně za vchodem se prostor otevírá do světlem naplněné velké místnosti a klenutým stropem o výšce 22 metrů. Na jednom konci je schovaná podkrovní ložnice nad otevřenou kuchyní. Nedaleký vinný sklípek je umělecké dílo, skleněná skříň s kontrolovanou teplotou se stojany a štítky, které drží lahve stranou pro snadné prohlížení etiket.

Malá a útulná moderní stodola ve Vermontu
Foto: Jim Westphalen

Zaměřeno na relaxaci

Úmyslná masivnost zařízení jen podporuje atmosféru venkovského domu. Dřevěný nábytek, masivní stropní trámy, posuvné dveře stodoly, to je klasický styl bez kterého by žádný venkovský dům neměl být. V domě nenajdeme žádné těžké závěsy, okna jsou velká, otevřená vnějšímu světu, takže je interiér nasycen velkou dávkou denního světla až do západu slunce. Každý detail interiéru byl promyšlen a pečlivě navržen. Dřevěné obložení stropů rezonuje se schody i kovovými detaily, s masivním nábytkem a vše kontrastuje do zajímavého celku s výhledy do přírody. V interiéru obývacího pokoje jsou všechny detaily výzdoby nějak spojeny s relaxací. Na podlaze je kůže jako lovecká trofej majitele domu. Z krbu se ozývá praskání dřeva a pohled na roztančený oheň jen umocní útulnost domu. Zahrada zase nabízí relaxaci u bazénu.

Přečtěte si také

Někdy stačí opravdu málo! Proměna kamenné stodoly

Chata, vytvořená ze staré kamenné stodoly, se nachází v irském městečku Ardcath, které je vzdáleno necelou hodinu cesty od známé metropole Dublin. V současnosti je využívána jako rekreační ubytovací…

Rustikálně i moderně

Uprostřed domu je otevřená kuchyně, která propojuje moderní a rustikální styl. Má útulnou a hřejivou atmosféru a skvěle zapadá do celého konceptu stodoly. Rustikální styl zároveň zahrnuje moderní aspekty, které ji propůjčují dokonalejší a soudržnější vzhled. Ořechové desky, šedá výmalba, kuchyňský ostrůvek vyrobený na zakázku, betonová svítidla a ocelové police jsou doladěny rustikálními dveřmi. Díky těmto kombinacím materiálů a stylů se tato kuchyně stává velmi funkční, stejně jako jedinečnou, přívětivou a intimní. Umístění ložnic v podkroví splnilo požadavek na individuální prostor. Jsou to vyloženě relaxační zóny v rodinném kruhu. Palandy v přízemí zase pojmou návštěvníky přes noc.

Jednoduché místo pro dovolenou, kde se rodina může uvolnit a užít si krásy přírody. Dům nabízí maximální pohodlí, útěk od ruchu města a nerušenou relaxaci na zahradě u bazénu. Je to vše, co si majitelé přáli: "Celý můj život byl o mé kariéře. Ale tady se cítím skutečně jako doma. Je to náš pěkný malý svět, který jsme vytvořili.“

Štítky: stodola
Foto: Jim Westphalen
Zdroj: www.joanheatonarchitects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock