Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Luxusní bungalov z pohledového betonu, dřeva a cihel

Ve Vrakuni, městské části Bratislavy ležící na obou březích Malého Dunaje, byl postaven dům, jehož architektonické řešení se na Slovensku neobjevuje příliš často. Neomezuje se na obvodový plášť, ale pokračuje dále do exteriéru. Velkou roli při jeho výstavbě sehrál pohledový beton, cihly, dřevo, sklo a travertin.

Luxusní bungalov navrhlo pro starší manželský pár studio Beef architekti, přičemž jej hmotově rozdělili na menší objemy. Mohla tak vzniknout zákoutí, kterým nechybí intimita a osobitá atmosféra. Přízemní rodinný dům byl rozdělen jak po hmotové, tak po materiálové stránce. Nadčasové materiály jako beton, cihly a dřevo tak spoludotváří charakter jednotlivých prostor domu a ovlivňují zdejší atmosféru.

Dům v bývalé zahrádkářské čtvrti

Nový domov staršího manželského páru působí díky řadě dřevěných pilířů podpírajících střechu domu příjemně otevřeným a vzdušným dojmem. Jeho křehkosti, která s použitím pohledového betonu, nevzala za své, napomáhají průzračné prosklené plochy. Terasu obklopuje zahrada určená k odpočinku a příjemným bonusem je bazén velkorysých rozměrů. Jakoby si tak dům se zahradou zachoval cosi ze zdejší bývalé zahrádkářské čtvrti, jen celkovou kompozici přetavil do modernější podoby.

Romantická zákoutí

Středobod půdorysu domu tvoří kuchyně, která obyvatelům umožňuje přehled o dění v celém domě. Členitá hmota vymezuje dvě terasy, z nichž každá má jiné světelné a pobytové kvality. Z kuchyně je to přitom na obě terasy jen pár krůčků. Pro přípravu jídla osvěženého bylinkami nebo pro servírování pokrmů přímo v zahradě je tak toto řešení přímo ideální. Jižní slunečná terasa s bazénem je přitom kryta betonovou konzolí a dřevěnými lamelami, které zajišťují dostatek soukromí. Severní kamenná terasa zase poskytuje příjemné útočiště během příliš horkých dnů. O romantický nádech se zde stará původní vzrostlá třešeň a také několik popínavých rostlin. Nápaditější barevná kompozice naproti tomu lemuje cestu kolem bazénu.

Svébytná architektura domu

Moderní architektura, kterou představuje tento bungalov, dosvědčuje, že dokáže být zajímavá, živá a dynamická. A také, že se umí přizpůsobit okolí i požadavkům svého uživatele. V tomto případě mnohem více nežli svérázné okolní domy. Pevnou součástí konceptu je přitom polotransparentní laťkový plot, jenž při pohledu z ulice poodkrývá skladbu objemů za ním. Bez náznaku jakékoliv exhibice je vše na jedné úrovni, bezbariérové, čisté a paradoxně velmi jednoduché. Ulici se zahradou přitom zajímavým způsobem propojuje horizontální linie železobetonové stropní desky. Ta směřuje z interiéru do exteriéru, přičemž vede až po část domu otevřenou do zahrady.

Interiér bungalovu

Zatímco dává exteriér stavby na odiv kombinaci surových materiálů, interiér preferuje dřevěné podlahy a jednoduché bílé pozadí. Do takto vymezeného prostoru jsou pak volně vloženy jednotlivé kusy vybavení. Bydlení je zařízeno v minimalistickém stylu. Důraz klade na kvalitní materiály a inspirativní výhledy do zahrady a směrem k bazénu. Proto jsou hlavním prvkem bungalovu početné prosklené plochy, které domu dodávají na tolik přitažlivé průzračnosti.

{reklama-0}

Tento dům je tak důkazem, že i opravdu kvalitní stavba může být na první pohled vcelku nenápadná, tvořená pouze obyčejnými pravoúhlými plochami a kombinací betonu, dřeva, skla, travertinu a cihel. Na první pohled se možná může zdát chladná, spolu s dotekem slunce, vodní hladiny a bosých nohou v trávě však představuje příjemný domov pro milovníky moderní architektury. A jakmile slunce zapadne a rozsvítí se světla na terase a u bazénu, přinese s sebou i přitažlivou dávku romantiky.

Zdroj: www.earch.cz/cs/architektura/luxusni-bungalov-v-bratislave-poskladalo-studio-beef-architekti-z-pohledoveho-betonu

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock