Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Loft s atmosférou Brooklynu

Loft s atmosférou Brooklynu

Williamsburg je okrajovou čtvrtí Brooklynu, která vábí mladé lidi k návštěvě místních butiků, stylových kaváren a restaurací. Street art malby rozjasňují hlavní třídy a bývalé továrny. V samém srdci Williamsburgu se nachází The Mill Building, dříve litografická továrna Hinds & Ketcham, která byla s příchodem moderních časů přeměněna na kreativně zařízené lofty se zachovanými původními architektonickými prvky. Do jednoho z nich se dnes podíváme.

Podkroví v nejvyšším patře domu dalo vzniknout rodinnému loftu nazvanému jako Guttman Loft. Do současného vzhledu jej proměnil newyorský ateliér JDK zabývající se designem interiérů. Původní surový prostor průmyslového charakteru tak získal podobu exkluzivního a útulného loftu doplněného o střešní terasu.

Loft plný přiznaných materiálů

Hlavní obytný prostor sestává z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. K osvěžení těla i mysli tu nově slouží velká vířivka. Na první pohled zde zaujmou vysoké stropy, střešní okno, přiznané dřevěné sloupy a trámy. Zachovány byly také odkryté cihlové zdi. V rámci rekonstrukce došlo k vyztužení celé střešní konstrukce, vznikly také nové vnitřní schody a došlo také k výměně oken. Nově se tak sluneční paprsky dostanou i tam, kam dříve neměly přístup.

Loft s atmosférou Brooklynu
Foto: Peter Kubilus

Bydlení umocněné atmosférou svého okolí

Designéři dbali na to, aby při vzniku nového bydlení bylo zachováno kouzlo toho původního. Pozornost byla věnována vytvoření domova, který zůstane věrný své minulosti a zachová si autentickou atmosféru Williamsburgu. V interiéru se tak klasické prvky s dotekem starých časů mísí s hravými a veselými prvky těch současných odkazujících na lokalitu, v němž se dům nachází. Hlavní roli zde hraje dřevo a cihly, jejich vážnost však zjemňuje celá řada originálních doplňků hýřících bezpočtem barev.

Ve Williamsburgu tak vznikl velice přitažlivý loft, který v sobě mísí prvky rustikálního a industriálního stylu. Je nakloněný pokroku, a přece nezapomíná na svou minulost.

Foto: Peter Kubilus
Zdroj: www.jidk.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock