Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Letní dům v malebné islandské krajině

Na jižním pobřeží Islandu vyhlíží do dálky dům plný dřeva a betonu. Prostřednictvím svých velkých oken a velkorysé terasy nabízí svým obyvatelům panoramatické výhledy na blízké jezero a malebnou islandskou krajinu.

Dům s krytým centrálním nádvořím navrhlo architektonické studio v Reykjavíku Gláma Kím. Byl postaven na hřebeni nedaleko rokle, za kterou se tyčí strmá skalní stěna. Vyvýšená poloha budovy poskytuje rozsáhlý výhled přes jezero směrem k pohoří na sever, s působivou horskou scenérií. Cílem projektu bylo umocnit kouzlo tohoto nádherného místa rámováním výhledů zevnitř i zvenčí domu. Přestože je dům postaven na vysokém hřebeni, skromně sedí ve velkolepé přírodní scenérii.

Uspořádání bydlení

Centrem letního domu je kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem, který se otevírá na velkorysou terasu. Betonovou konstrukci po obou stranách zjemňují velké prosklené plochy. Na obou koncích centrálního svazku se nacházejí ložnice a pokoje pro hosty. Hlavní ložnice je umístěna mimo obývací část a má plně prosklenou koncovou stěnu, která poskytuje výhled na krajinu a oblohu přímo z postele.

Materiály a barvy v interiéru

Většina povrchů v domě je z betonu, dřeva a skla. Materiály pomáhají k vymezení jednotlivých funkčních zón a zároveň k propojení vnitřního a vnějšího prostoru. Světlé tóny dřeva prohřívají chladnější beton a dodávají interiéru útulný dojem. Převahu světlých barev pravidelně rozbíjejí tmavé akcenty. Vedle designových lustrů jsou největší ozdobou interiéru dechberoucí výhledy do malebné islandské krajiny, které osvěžují toto barevně neutrální bydlení.

{reklama-0}

Letní dům uprostřed přírody na sebe zbytečně neupozorňuje. Snaží se co nejvíce splynout s okolní krajinou, jejíž obrazy dodávají interiéru jedinečné kouzlo. Minimalistický styl v domě pak napomáhá vychutnat si každou chvíli bez jakéhokoliv vyrušení.

Zdroj: https://www.dezeen.com/2018/04/09/glama-kim-iceland-summer-holiday-house-architecture-wood-concrete/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Rodinný dům Brno

Interiér Kozlovice

Bílá opět, ale v netradičním pojetí.

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Přineste si jaro domů

Vybíráme dlažbu na terasu

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock