Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Letní dům v malebné islandské krajině

Na jižním pobřeží Islandu vyhlíží do dálky dům plný dřeva a betonu. Prostřednictvím svých velkých oken a velkorysé terasy nabízí svým obyvatelům panoramatické výhledy na blízké jezero a malebnou islandskou krajinu.

Dům s krytým centrálním nádvořím navrhlo architektonické studio v Reykjavíku Gláma Kím. Byl postaven na hřebeni nedaleko rokle, za kterou se tyčí strmá skalní stěna. Vyvýšená poloha budovy poskytuje rozsáhlý výhled přes jezero směrem k pohoří na sever, s působivou horskou scenérií. Cílem projektu bylo umocnit kouzlo tohoto nádherného místa rámováním výhledů zevnitř i zvenčí domu. Přestože je dům postaven na vysokém hřebeni, skromně sedí ve velkolepé přírodní scenérii.

Uspořádání bydlení

Centrem letního domu je kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem, který se otevírá na velkorysou terasu. Betonovou konstrukci po obou stranách zjemňují velké prosklené plochy. Na obou koncích centrálního svazku se nacházejí ložnice a pokoje pro hosty. Hlavní ložnice je umístěna mimo obývací část a má plně prosklenou koncovou stěnu, která poskytuje výhled na krajinu a oblohu přímo z postele.

Materiály a barvy v interiéru

Většina povrchů v domě je z betonu, dřeva a skla. Materiály pomáhají k vymezení jednotlivých funkčních zón a zároveň k propojení vnitřního a vnějšího prostoru. Světlé tóny dřeva prohřívají chladnější beton a dodávají interiéru útulný dojem. Převahu světlých barev pravidelně rozbíjejí tmavé akcenty. Vedle designových lustrů jsou největší ozdobou interiéru dechberoucí výhledy do malebné islandské krajiny, které osvěžují toto barevně neutrální bydlení.

{reklama-0}

Letní dům uprostřed přírody na sebe zbytečně neupozorňuje. Snaží se co nejvíce splynout s okolní krajinou, jejíž obrazy dodávají interiéru jedinečné kouzlo. Minimalistický styl v domě pak napomáhá vychutnat si každou chvíli bez jakéhokoliv vyrušení.

Zdroj: https://www.dezeen.com/2018/04/09/glama-kim-iceland-summer-holiday-house-architecture-wood-concrete/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock