Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jednoduchý zahradní domek určený k trvalému bydlení

V odlehlé části města plné zeleně a zpívajících ptáků vyrostl zajímavý černý dům. Nachází se v dolině na krásném pozemku, a tak nevypadá o moc větší než skleník v jeho blízkosti. Přesto však svým obyvatelům poskytuje plnohodnotné bydlení, které je navíc příjemně propojené se zahradou.

Unikátní zahradní domek pojmenovaný jako Vogeltown Home se nachází ve Wellingtonu na Novém Zélandě. Zaujímá plochu o velikosti pouhých 65 m² a vznikl podle návrhu Rhyse Doesburga ze studia INLINE Design & Build. Rhys si tento malý dům s velkým srdcem postavil pro sebe a svou rodinu. K vybudování nového domova přistupoval s úctou k přírodnímu prostředí. Nechtěl kraj zeleně a břehů omývaných oceánem ochudit o příliš velký kus země.

Skromný dům s velkými okny

Dle lokálních požadavků byla velikost domu spolu s jeho uspořádáním prakticky daná. Dům byl posazen do údolí, pod nímž vede mimo jiné kanalizační síť. Pohodlné vnitřní výšky domu se dosáhlo pomocí sedlové střechy. Nejvyšší patro je na vrcholu vnitřního stropu vysoké 2,7 m. Tmavou fasádu domu projasňují velká okna, která přispívají k příjemně světlému dojmu z interiéru. Okna navíc zajišťují větrání v ložnici a koupelně. Zpočátku se zdálo, že přední část domu doplní balkón, nakonec se však od tohoto řešení ustoupilo. Zamezoval by totiž vstupu denního světla do obytných prostor v přízemí. Obyvatelé domu však nebyli o nic ochuzeni. Rádi si v dopoledních hodinách otevřou okno a nastartují se do nového dne poslechem bujarého ptačího zpěvu.

Praktický interiér s tmavými akcenty

Světlý interiér domu kontrastuje s exteriérem, ale i uvnitř se najdou zajímavé tmavé akcenty dodávající tomuto originálnímu bydlení pozoruhodný dramatický ráz. Přízemí domu zaujímá rozlohu o velikosti 20 m² a sestává z obývacího pokoje, kuchyně, jídelny, ložnice a prádelny. Obzvláště design kuchyně byl pro majitele domu velice důležitý. Než se totiž začal věnovat svému současnému povolání, našel velkou zálibu ve vaření a teď rád vaří každý den. Prostor tak vskutku vypadá jako kuchyně šéfkuchaře. Ve vysoké kuchyňské skříni, která byla vyrobena na zakázku, čeká na svou příležitost řada nezbytných kuchyňských spotřebičů. Kuchyňskou zónu osvěžuje praktický ostrůvek. Dramatický ráz jí dodává černá lednice, která si barevně notuje s nedalekým krbem a pohovkou. Také ostatní pokoje představují obdobnou barevnou kompozici. Světlé odstíny rozbíjejí tmavé prvky a každý kousek prostoru si nachází své využití. Velkou roli v interiéru hraje především šatna, která nabízí dostatek úložného místa a krásný průhled do zahrady.

{reklama-0}

Vogeltown Home je ztělesněním skromného, ale praktického bydlení, které svým obyvatelům poskytuje vše, co je k plnohodnotnému životu zapotřebí. Tento skromný zahradní domek plynule navazuje na prostředí, do kterého byl zasazen, a den co den se stejně jako jeho majitelé rád zaposlouchá do bujarého zpěvu ptáků…

Zdroj: https://www.google.com/url?q=https://archipro.co.nz/projects/vogeltown-home-inline-design-and-build&sa=D&source=editors&ust=1616149722273000&usg=AFQjCNFksqxUnwfkGB0oFFSsjs_ktebomQ

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock