Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jedinečný domov s industriálním interiérem

V nejjižnější části obce Lund ve Švédsku se rozkládá malebná lokalita Genarp posetá tradičními i moderními domy. Nedávno jejich zástup doplnil naprosto jedinečný dům, který zaujme industriálním interiérem i dokonalým propojením s bezprostředním okolím.

Tento dům je jako stvořený pro milovníky severského designu a industriálního stylu. Pyšní se vysokými stropy, otevřenými prostory, velkými okny, odhalenými cihlovými zdmi a kovovými trámy. Klame tělem a vypadá spíše jako zrekonstruovaná továrna, v níž byly zachovány původní detaily. Má charakter typických průmyslových loftů, své obyvatele však těší mnohem větším prostorem, zahradou a dokonce i přidruženým penzionem, ve kterém lze ubytovat hosty. Až nastane čas pro osamostatnění, může tato přístavba sloužit rovněž jako bydlení pro dospívajícího potomka.

Dům propojený s přírodou

Jedinečný domov vznikl na pěkném pozemku o rozloze něco málo přes 1000 m2. Travnatá plocha stejně jako terasa svádí k odpočinku tváří v tvář slunečním paprskům. Nechybí zde příjemné posezení, které se nachází jen pár kroků od jídelny. Za příznivého počasí tak stačí otevřít dveře do zahrady a obytný prostor se rázem zvětší. Právě velké prosklené plochy činí tento dům příjemně vzdušným. Úzce propojený se zahradou představuje příjemné bydlení, které osvěžují neustále se měnící obrazy přírody. Prostřednictvím velkých oken dovnitř vstupuje záplava slunečních paprsků, jejichž hra dodává interiéru zvláštní kouzlo.

Interiér v industriálním stylu

Exteriér je velice působivý a interiér nezůstává pozadu. Díky vkusně zakomponovanému industriálnímu stylu působí opravdu přitažlivým dojmem. Přítomnost cihel, dřeva a kovu vytváří zajímavou mozaiku ze zdánlivě nesourodých materiálů. Jemné materiály zmírňují dramatičnost těch drsných, všechny pak příjemně vynikají na čistě bílém pozadí. To vládne zejména v obývací zóně, která tak mnohem více než vnitřnímu vybavení dává vyniknout svěžím výhledům za okny. Přestože se jedná o interiér zařízený v industriálním stylu, jednotlivé místnosti jsou velice elegantní a příjemně světlé. Může za to také výrazný dotek severského designu, který je díky použitým přírodním materiálům a důrazu kladenému na světlo velmi harmonický a nadčasový. Spolu s minimalistickým stylem a neutrálními barvami umocňuje krásu jednotlivých architektonických řešení, použitých materiálů a bohatých výhledů.

{reklama-0}

V malebné části Švédska tak vzniklo působivé bydlení otevřené do zahrady, které zaujme elegantně zařízeným interiérem v industriálním stylu. A které nejen díky dřevu praskajícímu v krbu působí neobyčejně útulným dojmem.

Zdroj: https://www.skeppsholmen.se/sv/object/index/sandvagen-12-1402919/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock