Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak vybavit obývak?

Jak vybavit obývak?

V obývacím pokoji trávíme volný čas. Proto by měl na nás působit dobře a umožnit nám udělat si pohodlí. Zároveň však jde o místnost, do níž si nejčastěji zveme návštěvy. Důležité je tedy při výběru vybavení myslet nejen na jeho útulnost, ale i reprezentativnost.

Dominantou místnosti je sedací souprava

Pokud si chcete nově zařídit celou místnost, zaměřte se nejdříve na sedací soupravy tvořící obvykle dominantu celého pokoje. Zde máte obrovské možnosti výběru, takže si na začátku ujasněte základní parametry, které budou vycházet z vašeho vkusu, stylu, v jakém chcete obývák mít, ale samozřejmě musíte vzít v potaz i prostorové možnosti místnosti. 
Oblíbené jsou rohové sedací soupravy. Umožní vám efektivně využít roh. I proto se toto řešení hodí především do menších prostor. Naopak velkým obývákům "bude slušet" sedačka do "U". Klasikou je tvar "I" a seženete také nábytek v atypickém tvaru. Při volbě velikosti rovněž vycházejte z rozměrů pokoje, ale i počtu členů domácnosti. 
Sedací soupravy se vyrábí z různých materiálů a rozmanité jsou i potahy - z koženky, textilie, kůže atd. Do vašeho rozhodování o materiálu opět promítněte členy domácnosti. Máte-li třeba kočku, nebo psa, není moc vhodná kůže, která by trpěla zvířecími drápky.
V neposlední řadě se rozmyslete, zda bude sedačka rozkládací, má-li mít úložný prostor, jaká je optimální výška, případně zvažte další specifika dle vašich priorit.

A jakou obývací stěnu?

Obývací stěna je dalším důležitým kusem nábytku v uvedené místnosti. Snažte se ji sladit se sedačkou a celkově ji uzpůsobit vašim potřebám. Někomu třeba stačí jen televizní stolek, jiní hledají úložný prostor na dokumenty a další předměty. Je to jen na vás. V široké nabídce jistě najdete to správné řešení. Obecně platí, že dnešní obývací stěny už nejsou tak masivní jako dřív. Prim hraje jednoduchost, vzdušnost, minimalismus. 
Vybavte si svůj obývací pokoj tak, abyste se v něm cítili dobře vy i vaše návštěvy.

Štítky: obývací stěna
Jak vybavit obývak?
Zdroj: PR článek firmy

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock