Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Island cabins – úžasné ostrovní letní chaty

Dominantu Seattlu tvoří centrum s výškovými budovami. Toto americké město je však také obklopeno řadou malebných ostrůvků, třpytící se vodní hladinou a majestátními horami. Každý milovník přírody si zde přijde na své, což mohou dosvědčit i obyvatelé Island cabins, ostrovních letních chat.

V severozápadním Pacifiku, který je znám svou překrásnou krajinou, se nacházejí dvě ostrovní chatky, jež přirozeně zapadají do svého okolí. Součástí projektu, za nímž stojí architekti z ateliéru GoCstudio, byla výstavba malé chaty s prostorem pro nocleh a kompletní rekonstrukce původní chaty. O vzhled interiérů obou letních chat se zasloužilo studio Hyde Evans Design.

Bydlení s respektem k přírodě

Důležitým předpokladem celého projektu bylo minimalizovat stavební dopad na samotný pozemek. Stavební konstrukce pak měly být z hlediska energie co nejúčinnější. Z tohoto důvodu bylo na jižní střechu původní chaty umístěno třicet pět solárních panelů, které dodávají elektřinu oběma stavbám. Ekologické smýšlení ovlivnilo rovněž výběr použitých materiálů. Fasády obou chat zkrášlilo jedlové dřevo, získané a zpracované ve stejné lokalitě. To bylo díky snadné dostupnosti použito také v samotných interiérech. Obkladové desky dosahují různé šířky, což je poctou tradiční metodě, která se v této oblasti používá po celá léta. Desky však byly použity takovým způsobem, aby vzhled obou domů působil moderním dojmem. Dostalo se jim tmavého nátěru, a obě stavení tak mnohem lépe splynula s okolním lesem.

Útulné letní bydlení plné světla

Chatky jsou uvnitř na rozdíl od exteriéru příjemně světlé. Sice je zde opět použito jedlové dřevo, tentokrát se mu však dostalo bílého nátěru. Obkladové desky navíc díky kartáčování získaly půvabnou patinu. Krása dřeva tak mohla vyniknout naplno. Jednoduché a čisté linie pak charakterizují detaily použité ve všech místnostech, které si zachovávají svůj tradiční, lesní charakter. Díky jasným barvám a minimalistickému stylu se navíc interiéry obou chat zdají prostornější a modernější. Zároveň jsou velice útulné a jakoby důvěrně známé. Přestože jsou obě chatky střežené vzrostlými jehličnany, o přirozené světlo v nich není nouze. Vděčí za to velkým oknům, která dovnitř propouštějí bezpočet slunečních paprsků i inspirativních výhledů.

Chaty plné originálních nápadů

Interiéry letních chat voní lesem a ten o sobě v obou interiérech dává vědět ještě jiným způsobem. V některých místnostech lze totiž najít originální prvky, které přímo odkazují na lesní bohatství. Jednu z ložnic tak například krášlí palanda, kterou doplňují zábrany a žebřík ryze rustikálního vzhledu. Obyvatelé se zde ukládají ke spánku s podmanivou vůní lesa, který je vlastně všude kolem nich. Krása dřeva je patrná také při pohledu na obnažené stropní trámy jednotlivých místností, které se pěkně vyjímají na čistě bílém pozadí. Originálně působí rovněž dobová zelená lavička v předsíni a také rozličné stolky a stoličky napříč interiéry obou chat. O pozornost se mimo jiné hlásí také půvabné houpací křeslo, komfortní ušák, hřejivý krb, elegantní umělá svítidla či přírodní textilie. Všechny tyto prvky dohromady vytvářejí útulné a funkční bydlení s lesem jako na dlani.

{reklama-0}

Island cabins dokonale souzní se svým bezprostředním okolím. Vklíněné mezi kmeny stromů vypadají, jako by tu stály odjakživa. V krajině z mechu a kapradí vítají první sluneční paprsky, které prohřejí ranní rosou nasátý les. Vybízejí k odpočinku na terase anebo přímo v trávě prohřáté jarním sluncem. A když přece jen ještě není příliš vstřícné počasí, stačí si rozdělat oheň a užívat si tepla a vůně jehličí...

Zdroj: https://nowoczesnastodola.pl/parterowe/island-cabins-czyli-lesne-chaty-na-wyspie-gocstudio?fbclid=IwAR3oVr2XZpKY8NlB0oc8bAh266HvRmQ2goDOTqJoLPMfFdSCTBX0vDFmvNs

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BD Kostelec nad Černými lesy - hravý interiér

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Horská chata v Bedřichově

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock