Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Hrací domek pro děti

Je taková doba, jaká je. Spolu s dětmi jsme museli oželet dovolenou u moře a na lyžovačku v zahraniční to taky dvakrát nevypadá. Proč se ale nepřipravit na příští sezónu? Dlouhé zimní večery přímo vybízejí k vymýšlení různých zpestření, díky kterým se dá pro děti vykouzlit naprosto idylické prázdniny. A nemusí se přitom vůbec jezdit daleko, docela postačí zůstat na zahradě!

Také jste v časech svého dětství milovali bunkry, stany, altány, domky v korunách stromů a další dobrodružné schovávačky? Vaše děti na tom nebudou jinak. Snad každé dítko chce zažít trochu toho dobrodružství v místě, na které k němu dospělí nemohou s výjimkou toho, aby dodali nový přísun zmrzliny, melounů a namazaných chlebů. Pokud máte k dispozici malý pozemek, ideálně poblíž stromů, dopřejte dětem na zahradě tajemné útočiště, ze kterého jim nic neunikne. Za idylické prázdniny strávené v indiánském teepee nebo v korunách stromů se vám jistě bohatě odmění – v ideálním případě samými jedničkami či výpomocí s okopáváním brambor.

Domek v minimalistickém stylu

Takový hrací domek pro děti může být docela jednoduchý. Při jeho stavění se nechte inspirovat minimalistických stylem severských zemí, který přichází vstříc i těm manuálně nepříliš zručným rodičům. Seversky čistý domek se obejde bez ozdob. Jejich hravost bohatě nahradí krása použitého dřeva, které může být zachováno ve své přirozenosti nebo může být natřené nějakou decentní barvou. Děti si pak svůj domeček mohou vybavit, jak se jim zlíbí. Může být lehce vyvýšený a ideálně postavený v blízkosti stromu. Dětská pozorovatelna tak bude dokonalá.

Dům na stromě

Domek v korunách stromů je snem snad každého dítěte s dobrodružnou duší. Možnosti pozorovat svět dospělých zde získávají docela nový rozměr. Dítko má navíc přírodu jako na dlani. Může poslouchat ptáky, kochat se motýly a zlobit veverky. Takový dům na stromě zkrátka slouží nejen jako dobrodružný úkryt, ale je také vodítkem k rozpoznávání života přírody a jejích tvorů. Pokud tedy vaší zahradu zdobí rozložitý dub, ořech nebo lípa, máte napůl vyhráno. Pak už stačí jen rada zkušených stavitelů a několik párů šikovných rukou. V tomto případě však mnohem více musíte dbát na stabilitu, bezpečí a přijatelnou výšku takového domku.

Stany a teepee

Prázdniny na zahradě můžete dětem zpříjemnit i zbrusu novým stanem či teepee. Co se týče stanu, nemusíte sázet na klasiku. Zajímavý i praktický je totiž stan s kovovou či dřevěnou konstrukcí. Takový napůl dům a napůl stan skloubí to nejlepší z obojího. A až přijdou plískanice, jednoduše sbalíte plachtu a konstrukci necháte klidně venku. Pokud vaše děti budou chtít strávit nezapomenutelné indiánské léto, uvítají pro změnu bytelné teepee. Ani to není s trochou fantazie a manuální zručnosti těžké vyrobit. Pamatujte však na to, aby bylo dostatečně velké. Děti si jistě nenechají ujít nějakou tu noc strávenou ve spacáku ve svém novém úkrytu.

Karavan či loď

Precizně zbudovaný a kreativně zařízený karavan bude pro děti trefou do černého. K jeho výrobě vám postačí starý podvozek, trochu překližky a prken. Na střeše karavanu může vzniknout vyhlídková terasa, okénka zase mohou zdobit záclonky a truhlíky s květinami. Nejlepší na takovém dětském karavanu však je, že bude doopravdy jezdit! Pro malé námořníky můžete zase postavit opravdickou loď. Jistě, je to už práce pro manuálně zručnější jedince, ale za dětskou radost určitě stojí. Když budete mít navíc loď přímo na zahradě, komu by vadilo, že se nedostanete k moři?

{reklama-0}

Tím však zásoba tipů na hrací domky zdaleka nekončí. Dobře maskovaný zahradní úkryt lze totiž postavit i z docela obyčejných větví stromů. V takovém se váš malý dobrodruh jistě bude cítit jako Robinson. Pro malé princezny se zase nabízí postavit dům, který vypadá jako opravdový... Jen má trošku jinačí měřítko. Realistické pojetí domu ocení komtesy i hospodyňky, které touží po bydlení jako na zámku či v romantické venkovské chaloupce.

Zdroj: https://living.iprima.cz/jak-zabavit-deti/hraci-domek-pro-deti-8-napadu-ktere-budou-milovat

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock