Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Epoxidové spárovací hmoty a lepidla - odolné lepení a spárování

Na trhu se objevila revoluční novinka v podobě epoxidových spárovacích hmot a lepidel Ceresit. Uživatelům nabízejí stabilní barvy, vysokou odolnost a snadné použití. Tím však jejich výhody zdaleka nekončí.

Značka Ceresit má za sebou dlouhou tradici čítající více než sto let. Tato tradice se u ní snoubí s pokrokem a značné úsilí je nasměrováno k výrobě inovativních produktů a také do expanze na nové trhy. V současnosti se jedná o mezinárodně uznávanou přední značku, která svým zákazníkům nabízí širokou škálu velice kvalitních produktových systémů. Po dobu sta let je odborným partnerem stavebního průmyslu a profesionálních řemeslníků.

Epoxidové spárovací hmoty a lepidla do náročného prostředí

Pro trvanlivé a vůči chemickému zatížení odolné lepení a spárování keramických obkladů a dlažby se používají lepidla a spárovací hmoty na bázi epoxidových pryskyřic. Nejlépe se uplatní v prostředí s agresivními vlivy a ve vlhkých interiérových i exteriérových prostorech. Tyto materiály byly v nabídce stavební chemie více než stoleté značky k dostání ještě před nástupem nového systému. Ten však přinesl opravdovou revoluci, jelikož svým zákazníkům zaručuje vysokou míru chemické a mechanické odolnosti a také mimořádnou stálost barvy. K těmto pozitivním vlastnostem je třeba připočíst také jednoduché a rychlé čištění a v neposlední řadě i působivé dekorativní přísady.

Ceresit CE 89 Ultraepoxy Premium

Skvělé inovativní řešení představuje dvousložková chemicky a mechanicky nanejvýš odolná epoxidová spárovací hmota a lepidlo na obklady a dlažbu Ceresit CE 89 Utraepoxy Premium, která zaručuje výbornou protiskluznost při lepení obkladů na zeď. Disponuje zvýšenou odolností vůči UV záření a povětrnostním vlivům. Využívá se pro šířku spáry 1-15 mm a je charakteristická svou perfektní počáteční přídržností. O jejích kvalitách svědčí hygienický certifikát a také její výborné antibakteriální vlastnosti. Díky tomu, že spárovací hmota a lepidlo mají stejný odstín, skvěle se hodí především na mozaiky, prémiové obklady a dlažbu. Velkou výhodou je také rychlé míchání a jednoduché zpracování, které se prakticky neliší od práce s běžnými cementovými materiály. Otevřená doba představuje celou jednu hodinu a uživatele jistě potěší i výběr z devíti barev.

Spárovací hmota a lepidlo na přírodní kámen

Podobné vlastnosti nabízí lepidlo a spárovací hmota Ceresit CE 79 Ultraepoxy Industrial na obklady a dlažby. Ta navíc nachází uplatnění také u přírodního kamene. Jedná se o dvousložkovou chemicky a mechanicky odolnou epoxidovou spárovací hmotu a lepidlo, které snesou i extrémní zatížení ve veřejných a průmyslových zónách. K pořízení je v šesti dostupných odstínech. Sortiment sestává rovněž ze speciálního čističe CE 51 EpoxyClean, který se používá k odstranění skvrn od epoxidových spárovacích hmot ze všech typů keramických obkladů a přírodního kamene.

Vysoká kvalita spárovacích hmot a lepidel

Jednou z největších deviz zmíněných epoxidových spárovacích hmot je to, že jejich barvy se nikdy nezmění. Nedochází ani k tvorbě nežádoucích výkvětů a vyplavování pigmentů, smršťování či vytváření trhlin. S ohledem na vysokou chemickou a mechanickou odolnost jsou tyto spárovací hmoty a lepidla jako stvořené pro využití v bazénech, potravinářských a průmyslových prostorech.

Atraktivní přísady pro efektní vzhled

{reklama-0}

Uživatelsky velice příjemnou novinkou jsou přísady určené pro spárovací hmotu Ceresit CE 89 Ultraepoxy Premium, s nimiž lze vytvořit velice působivý look. Jedinečný kovový vzhled dokáže vytvořit dekorativní přísada CE 52 Silver Dust. O stříbrný lesk se zase postará přísada CE 53 Silver Glow, zatímco zlatý look nabídne CE 54 Gold. S dekorativní přísadou Ceresit CE 55 Neon vytvoříte pro změnu velice efektní neonový look.

Zdroj: https://www.asb-portal.cz/stavebnictvi/strop-a-podlaha/dlazba/nove-epoxidove-sparovaci-hmoty-a-lepidla-ceresit-prinaseji-revoluci

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock