Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Eko styl v interiéru

Eko styl v interiéru

Pro všechny obdivovatele přírodních krás je eko styl tím pravým ořechovým. V interiéru vyjadřuje touhu po návratu ke kořenům a obnovení symbiózy s přírodou. Eko styl není jen interiérový styl, ale i styl života. Jeho prioritou je zdraví a duševní pohoda.

Interiérový i životní styl

Tento naprosto přirozený interiérový styl se díky využití obnovitelných materiálů snaží chovat co nejvíce ekologicky. Je spjatý jak se zdravým životním stylem, tak s láskou k přírodě a jejímu bohatství. Tato životní filosofie mu přitom nebrání vytvářet vysoce komfortní interiéry zařízené v souladu s moderní dobou. Eko styl se chová citlivě k přírodě i ke zdraví člověka. Díky své zálibě v minimalismu dává vzniknout uklidňující atmosféře, která napomáhá k odpočinku po uspěchaném pracovním dni. Interiéry se základními kusy nábytku působí v tomto stylu velice vzdušně a přívětivě.

Materiály eko stylu

Nejmilejším materiálem eko stylu je přirozeně dřevo, které se představuje především v podobě obkladů, obnažených stropních trámů, masivních stolů, židlí a také špalků suplujících konferenční stolky. Dřevo zde vystupuje ve své přirozené podobě, která dává vyniknout jeho přirozené barevnosti, kresbě a struktuře. Eko styl preferuje ruční opracování před strojovou výrobou. Na nepřirozenou dokonalost se tu zkrátka nehraje. Přitažlivé jsou naopak nepravidelné kontury a nerovné povrchy. Přinášejí do interiéru věrný kus přírody a tolik lákají k doteku.

Eko styl v interiéru

Kromě dřeva fandí eko bydlení také umělému kameni. Často tu lze najít beton společně s přírodním ručně opracovaným kamenem, většinou pískovcem nebo opukou. Chybět tu nemůže ani čiré sklo, které tak drží krok s moderní dobou a napomáhá i k optickému odlehčení interiéru. K tomu přispívá rovněž hojné využití květin. Své místo zde má také kov, textilie (len, vlna, bavlna) a přírodní kůže. V některých bytech či domech zařízených v eko stylu je možné zaznamenat také doplňky z recyklovaného plastu nebo tvrzeného papíru. To platí zejména pro městské interiéry.

Přirozené barvy eko stylu

Eko styl sází na přirozenost ve všech směrech a barevnost není výjimkou. Právě původní barvy materiálů dodávají takovému bydlení tu správnou atmosféru. Veškeré vybavení tedy často bývá bez jakýchkoliv nátěrů a jiných úprav. Plně tak může vyniknout barva dřeva, kovu nebo kamene. Tyto materiály pak sjednocuje většinou bílá výmalba. Ve stejné barvě přitom obvykle bývá i prkenná podlaha.

Možné je ale vytvořit i větší kontrasty. Vedle bílé barvy se často využívají barvy zemité a také odstíny šedé, béžové, hnědé, okrové a krémové. Vyzkoušet se dají i pastelové odstíny. Křiklavé barvy však v bydlení v eko stylu místo nemají, protože by narušily jeho harmonickou atmosféru.

Ten správný nábytek

Také nábytek by měl být vyroben z přírodních a ekologických materiálů. Většinou tedy bývá ze dřeva, ratanu, bambusu a proutí. Často je právě eko styl druhou šancí pro již vyřazený nábytek. Díky své – v tomto stylu natolik žádané - patině tak může znovu ožít. Vedle starých kusů nábytku z bazarů se příhodně vyjímá i netradiční nábytek z recyklovaných palet, různých bedýnek nebo z kartonu. V interiérech zařízených v eko stylu se přitom často objevují zejména odkládací stolky či taburety z dřevěných špalků a nebo věšáky z větví.

Pro dokonalou krásu

I naprosto přirozená krása může působit dokonale. V tomto stylu k ní dopomáhá velká záliba v květinách. Velký prostor tu dostávají velké i menší pokojové květiny v klasických i závěsných květináčích, vodní rostliny ve skleněných nádobách, malé pokojové skleníky i užitkové druhy rostlin.

Vedle květin se do interiérů v eko stylu hodí také koše a košíky z proutí, různá přírodní aranžmá z větviček, kamínků a suchých plodů, ale také akvária, interiérové fontánky, svícny, dřevěné a keramické misky, obrazy a grafiky s přírodní tematikou či ethno doplňky (sošky, masky, amulety, šperky). Harmonický celek pak pomůže dotvořit také oheň krbu či biokrbu.

Nejenže nás tedy eko styl vrací zpátky k přírodě a učí nás, jak si jí vážit, ale navíc nám přináší opravdu přívětivé bydlení plné harmonie, ztišení a inspirace.

Zdroj: Deconcept, Oak framed barns, pinterest

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock