Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Ecocit – modulární, prefabrikovaný a energeticky efektivní dům

Vydejte se s námi na cestu za zdravým a spokojeným bydlením. Seznamte se s Ecocitem, všestranným domem s až o 60% rychlejší konstrukcí, minimálními provozními náklady a pozitivním dopadem na životní prostředí.

Trendem v současném bydlení je čím dál tím více snaha o udržitelnost, přiblížení přírodě a zmenšení obytného prostoru. Na tomto principu vznikl i Ecocit, který je takovou stavebnicí pro velké. Jeho autorkou je Kamila Novotná, která si v Austrálii chtěla postavit dům přesně podle svých představ. Narazila však na limitující podmínky, ať už se jednalo o omezený výběr domů, nedostatečnou kapacitu stavebních firem či zastaralou technologii stavebních konstrukcí. Nechtěla dát za dům přemrštěné peníze a ještě dlouho čekat, než se do něj vůbec bude moci nastěhovat. Vymyslela si proto dům, který nemá žádnou z těchto nevýhod, a spolu se svým novým bydlením zároveň rozjela vlastní společnost Ecocit. Ukázala tak, že když se chce, tak to jde.

Skládací dům na australské půdě

Zakladatelka společnosti Ecocit šla vlastní cestou a nechala si navrhnout a vyrobit dům, který splňoval její požadavky na moderní a udržitelné bydlení. Šlo vlastně o takovou větší stavebnici, kterou lze s trochou šikovnosti postavit svépomocí. Kamila tedy vymyslela kit dílů, ze kterých je možné dům snadno postavit. Tyto díly z ekologického dřeva se vyříznou na CNC stroji. Pak je stačí podle návodu zkompletovat do trámů a hrubá stavba je na světě. Budování nového domova tak zabere jen několik dní, navíc k němu není zapotřebí těžká technika. Finální podoba takového prefabrikovaného domu pak závisí na fantazii stavitele. V začátcích Kamile vyšly vstříc australské předpisy, které jsou v tomto případě benevolentnější. Umožňují totiž postavit si jednou za pár let dům svépomocí a naprosto legální cestou, stačí pouze absolvovat krátké školení. Horší už to bylo s australskými podniky, které provozují CNC stroje. Když je zakladatelka společnosti Ecocit se svým nápadem obešla a navrhla jim spolupráci, dostalo se jí jen zamítavých odpovědí. Podle nich zkrátka postavit takový dům nebylo možné.

Australské domy z Jeseníků

Na Kamilu Novotnou se štěstí usmálo až v rodných Čechách. Objevila totiž firmu, která na běžném CNC stroji dokázala během pouhého týdne vyřezat všech 4000 potřebných dílů. Tyto díly pak stačilo zabalit, přeložit na palety a pomocí lodních kontejnerů dopravit tam, kde má nový dům vyrůst. Australské domy Ecocit tak vznikají díky šikovné firmě z Jeseníků.

Výhody domů Ecocit

Ecocit představuje jednu z nejinovativnějších stavebních konstrukcí na současném trhu. Ukazuje, že existuje možnost, jak si vytvořit útulný a zdravý domov bez kompromisů. Využívá inovací a moderních technologií takovým způsobem, aby svým obyvatelům nabídl zdraví prospěšné prostředí. Sází na estetickou a praktickou stránku dřeva, přírodního materiálu, který je teplý a příjemný. Zároveň nabízí modulární a flexibilní design, který maximálně využívá přírodní zdroje. V neposlední řadě se jedná o stavbu s minimálním dopadem na naši planetu. Dům Ecocit je zkrátka navržen a postaven tak, aby minimalizoval uhlíkovou stopu a dopad na životní prostředí s možností úplné soběstačnosti. Přitom se jedná o krásné, architektonicky navržené obytné prostory plné světla, originálních detailů a funkčních prvků. Ecocit představuje další alternativu k projektům, které reagují na současný trend, kdy řada lidí opouští rušná města s předraženými nájmy a nalézá oblibu v udržitelném bydlení v přírodě, s čímž souvisí i zmenšování obytného prostoru. K těmto projektům patří na české půdě například tiny house či přestavěné lodní kontejnery. Některé zájemce však tyto projekty odrazují vysokou pořizovací cenou v porovnání s klasickou stavbou. Ecocit přitom představuje investici okolo 1,5 milionu korun, přičemž se jedná o opravdu plnohodnotné bydlení.

{reklama-0}

Tímto však výhody Ecocitu zdaleka nekončí. Svým obyvatelům nabízí mimo jiné příjemnou vnitřní teplotu, vysoký komfort a skvělé izolační parametry. Domy sbírají dostatek dešťové vody, solární panely vyrábějí vlastní energii, přečišťuje se veškerý odpad. Jedná se zkrátka o luxusní bydlení v souladu s přírodou a bez dodatečných výdajů.

Zdroj: https://www.startupjobs.cz/newsroom/sobestacny-dum-ktery-si-slozite-za-tyden-australsky-startup-s-ceskymi-koreny-ecokit-vyvinul-ekologicke-domy?fbclid=IwAR1EUGlEPTAQXxvWf1x-1vT1O6RrMTnPb5hsNcv9eZXuUYW

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BD Kostelec nad Černými lesy - hravý interiér

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Horská chata v Bedřichově

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock