Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům ve Wyomingu s fascinující jídelnou

Malebné útočiště v horách ve Wyomingu spojuje moderní bydlení s rustikálním stylem. Právě čarokrásná okolní krajina se stala inspirací pro vybudování domu, který dokonale splývá s přírodou.

Budoucí obyvatelé domu chtěli, aby nevypadal příliš nově a velkolepě. Přáli si, aby svou architekturou maximalizoval výhledy na okolní hory a les. K dosažení tohoto efektu použili architekti materiály ze starých chat a přístřešků, které stávaly v blízkých horách. Výsledkem je tedy dům, který předvádí regenerované cedrové podlahové desky, zrezivělé kovové panely, ručně opracované kmeny a kamenné zdi.

Prostorné bydlení

Obytný komplex sestává z hlavní budovy a domku pro hosty. V hlavní budově je mimo jiné situován obývací pokoj, kuchyně a ložnice. K dispozici je také garáž, jejíž horní patro nabízí další ložnici a prostornou domácí kancelář. Bydlení pro hosty se nachází pouhých 20 metrů od hlavní budovy. Obytný komplex je prostorný a velice praktický, navíc vypadá, jako by tu stával od pradávna.

Úchvatná jídelna uprostřed přírody

Největší ozdobou bydlení v horách je jídelna. Funguje jako most mezi obytnými prostory, který lemuje vodní hladina. Tento jídelní prostor může být po obou stranách zcela otevřen, čímž dojde k naprosto úchvatnému spojení mezi interiérem a exteriérem. Pod prostorem jídelny protéká potok, dovnitř se tak pomocí sklopných oken dostává jeho romantické zurčení. Jídelna tedy získává zvukové i vizuální kouzlo, přičemž odkazuje na fakt, že právě příroda je ten nejlepší designér. Však kdo by nechtěl povečeřet přímo v přírodě?

Dům s nadčasovou estetikou

Toto ohromující horské útočiště s kombinací moderního a rustikálního stylu je plné doteků přírody. Používání recyklovaných materiálů spolu s místními produkty přispívá k nadčasové estetice tohoto domu. Primární cíl domu byl tedy splněn. Nepůsobí novým a velkolepým dojmem, naopak pokorně splývá s krajinou. Využití částí starých budov k vzkříšení nové struktury pomohlo minimalizovat velikost domu. Navíc v sobě uchovává odkaz lidového stavitelství z 19. století. 

{reklama-0}

Dům ve Wyomingu tak představuje vysoce komfortní bydlení s pokornou tváří. Svým majitelům poskytuje vše, co je k  životu v moderní době zapotřebí, a přitom je vrací zpátky ke kořenům.

Zdroj: https://onekindesign.com/2017/11/15/mountain-retreat-rustic-style/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock