Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům ve Wyomingu s fascinující jídelnou

Malebné útočiště v horách ve Wyomingu spojuje moderní bydlení s rustikálním stylem. Právě čarokrásná okolní krajina se stala inspirací pro vybudování domu, který dokonale splývá s přírodou.

Budoucí obyvatelé domu chtěli, aby nevypadal příliš nově a velkolepě. Přáli si, aby svou architekturou maximalizoval výhledy na okolní hory a les. K dosažení tohoto efektu použili architekti materiály ze starých chat a přístřešků, které stávaly v blízkých horách. Výsledkem je tedy dům, který předvádí regenerované cedrové podlahové desky, zrezivělé kovové panely, ručně opracované kmeny a kamenné zdi.

Prostorné bydlení

Obytný komplex sestává z hlavní budovy a domku pro hosty. V hlavní budově je mimo jiné situován obývací pokoj, kuchyně a ložnice. K dispozici je také garáž, jejíž horní patro nabízí další ložnici a prostornou domácí kancelář. Bydlení pro hosty se nachází pouhých 20 metrů od hlavní budovy. Obytný komplex je prostorný a velice praktický, navíc vypadá, jako by tu stával od pradávna.

Úchvatná jídelna uprostřed přírody

Největší ozdobou bydlení v horách je jídelna. Funguje jako most mezi obytnými prostory, který lemuje vodní hladina. Tento jídelní prostor může být po obou stranách zcela otevřen, čímž dojde k naprosto úchvatnému spojení mezi interiérem a exteriérem. Pod prostorem jídelny protéká potok, dovnitř se tak pomocí sklopných oken dostává jeho romantické zurčení. Jídelna tedy získává zvukové i vizuální kouzlo, přičemž odkazuje na fakt, že právě příroda je ten nejlepší designér. Však kdo by nechtěl povečeřet přímo v přírodě?

Dům s nadčasovou estetikou

Toto ohromující horské útočiště s kombinací moderního a rustikálního stylu je plné doteků přírody. Používání recyklovaných materiálů spolu s místními produkty přispívá k nadčasové estetice tohoto domu. Primární cíl domu byl tedy splněn. Nepůsobí novým a velkolepým dojmem, naopak pokorně splývá s krajinou. Využití částí starých budov k vzkříšení nové struktury pomohlo minimalizovat velikost domu. Navíc v sobě uchovává odkaz lidového stavitelství z 19. století. 

{reklama-0}

Dům ve Wyomingu tak představuje vysoce komfortní bydlení s pokornou tváří. Svým majitelům poskytuje vše, co je k  životu v moderní době zapotřebí, a přitom je vrací zpátky ke kořenům.

Zdroj: https://onekindesign.com/2017/11/15/mountain-retreat-rustic-style/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock