Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům na kuří noze

Dům na kuří noze

Vraťme se spolu do dětských let a zavzpomínejme na to jak jsme rádi lezli po stromech a toužili po bydlení mezi větvemi v korunách stromů. Stavěli jsme si bunkry, skrýše a vystačili jsme si s málem. Dnes se podíváme na domky, které se schovávají mezi větvemi stromů a vypadají jako by stály na kuří noze.

Nemusíte žít na vesnici abyste byli v blízkosti zeleně. I město mnohdy poskytne příjemný pocit stínu a dosah přírody. Řeč je o zajímavém projektu zvaném ,,Urban Treehouse", neboli Stromový dům. Je to místo kam můžete uniknout běžnému každodennímu shonu, můžete si hrát, snít a vrátit se do dětských let. Tento projekt několika domů najdete na okraji lesa v Berlíně - Urban Treehouse.

Domy na stromech s rozlohou 28m2, ve čtyřmetrové výšce vám nabízí vše, co potřebujete k životu - ložnici, obývací pokoj spojený s kuchyní, koupelnu a terasu s přístřeškem. Stavby obklopuje pozemek o rozloze 650m2 a nachází se v blízkosti dvou krásných jezer "Krumme Lanke" a "Schlachtensee", kde se můžete vykoupat.

Součástí lesa

Jednotlivé domečky vypadají jakoby stály na kuří noze, díky jejich provedení. Podstava domů je obložena dřevem a do patra vedou kovové schody navazující na terasu, kterou prorůstá strom. Všude rostou keře, stromky, květiny a člověk si zde připadá jako v jiném světě. Kam se rozhlédnete vidíte zelené listy a slyšíte zpěv ptáků. Ač ve městě, přece blízko přírodě.

Díky dřevěnému obložení použitému uvnitř i vně, domy vytvářejí dojem, že jsou součástí lesa. Velká okna odkrývají pohled do korun stromů a poskytují interiéru dostatek světla. Dům disponuje vším, co potřebuje k životu každý moderní člověk. Můžete v něm vařit, topit a používat všechno tak, jako v běžné domácnosti. Zařízení je vybaveno stylovým nábytkem a exkluzivními spotřebiči. V kuchyni se nachází trouba i varná deska a rozkládací jídelní stůl.

Sedačka nebo postel

Spaní je řešeno postelemi, které jsou zároveň sedací soupravou. Volné čalouněné opěrky jsou odnímatelné a snadno tak přetvoříte pohovku na místo ke spaní. Zásuvky pod sedačkou schovají lůžkoviny a nikde tak nepřekážejí. Multifunkční řešení je vhodné pro menší prostory a zde je určitě na místě.

Interiér je zařízen v jednoduchém stylu a čistě prakticky. Jedná se o víkendové ubytování, proto svou velikostí zajisté postačí. Hlavní myšlenkou projektu je být blíž sami sobě navzájem a také přírodě. Toto místo může být vaší inspirací, nabije vás pozitivním myšlením a samozřejmě i klidem a pohodou. 

Štítky: dům na stromě
Zdroj: urban-treehouse-berlin.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock