Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Část vily je ze dřeva staré lodě

Ve městě Bloemendaal v Holandsku vznikla pod taktovkou architektů moderní vila posazená do svahu. Z jedné strany působí skromně a velice nenápadně. Hlavní roli v ní hraje sklo a také dřevo použité ze staré lodě.

Vila, která přirozeně vrostla do okolní přírody, je dílem architektů z ateliéru Paul de Ruiter Architects. Nachází se v chráněné oblasti, a tak její zásah do přírodního prostředí musel být co nejmenší. Architekti tudíž nechali velkou část vily vtěsnat do svahu, čímž přirozeně splynula s krajinou.

Vila, která má charisma

Z jedné strany to vypadá, že se jedná o jednopodlažní stavbu. Vila však disponuje užitnou plochou o velikosti téměř 500 m2. Tím, jak je stavba zasazena do svahu, se kolemjdoucím po jedné straně ukazuje jen jedno podlaží. Při pohledu ze zahrady už je vila vystavena v celé své kráse, již umocňuje prosklená fasáda. Je tu ale i další zajímavý prvek, který vile dodává na osobitosti. Jedná se o dřevo ze staré lodi, které bylo použito v případě garáže a vstupu do domu. Loď byla objevena a zakoupena v demoliční společnosti v Severním Brabantsku. Dřevo s historií tak dodává vile zvláštní atmosféru i hodnotu.

Bydlení plné výhledů

Vila, která je částečně osazena do svahu a podsklepena, zaujme svou křehkou schránkou. Ze skla je severní a jižní fasáda prvního poschodí. Částečného prosklení se dostalo také prostoru v přízemí. Naopak více uzavřená jižní a západní fasáda je pokryta voskovaným, trvale udržitelným dřevem. Velké prosklené plochy sestávají z otvíravé části, a tak je možné, kdykoliv je to zapotřebí, propojit interiér s exteriérem. Díky tomuto řešení je vila plná slunce a také překrásných výhledů do okolí. Světlo přitom proudí dovnitř rovněž z terasy v jádře domu, která propojuje obytnou zónu s kuchyní a jídelnou.

Přírodní materiály v čele s překližkou

Interiéru vily vládnou výhradně přírodní materiály. Pro pohyblivé části fasády bylo použito dřevo z francouzského dubu. Velkou roli hrají také prvky z dýhované překližky. Ta se objevuje na řadě vybavení interiéru včetně stěn, krbu a skříněk v dětských pokojích. Poněkud opomíjený materiál disponující celou řadou pozitivních vlastností tak zde dostává velký prostor. Ozvláštňuje jej a umocňuje jeho kompaktní vzhled. Stejně jako v exteriéru dostává se také uvnitř domu ke slovu sklo. Opticky i světelně vytváří spojující prvek mezi jednotlivými místnostmi. Co se týče funkčních dekorací, svou půvabnou křehkostí zaujmou především designové lustry. Zajímavý design představuje také vestavěný krb, který je soustředěn v hlavní denní zóně.

{reklama-0}

Bydlení ve vile je nejen přirozeně krásné, ale také energeticky úsporné. Konstrukce vily je kompaktní a doplněná o kvalitní izolaci. Dochází zde k využívání geotermální energie, tepelného čerpadla, solárních kolektorů a zelené střechy. Výsledkem je tak energetická neutrálnost vily, která na druhé straně nabízí vysoce komfortní bydlení.

Zdroj: https://mojdom.zoznam.sk/byvanie/navsteva/usporny-luxus-cast-fasady-domu-je-z-dreva-starej-lode/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock