Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Část vily je ze dřeva staré lodě

Ve městě Bloemendaal v Holandsku vznikla pod taktovkou architektů moderní vila posazená do svahu. Z jedné strany působí skromně a velice nenápadně. Hlavní roli v ní hraje sklo a také dřevo použité ze staré lodě.

Vila, která přirozeně vrostla do okolní přírody, je dílem architektů z ateliéru Paul de Ruiter Architects. Nachází se v chráněné oblasti, a tak její zásah do přírodního prostředí musel být co nejmenší. Architekti tudíž nechali velkou část vily vtěsnat do svahu, čímž přirozeně splynula s krajinou.

Vila, která má charisma

Z jedné strany to vypadá, že se jedná o jednopodlažní stavbu. Vila však disponuje užitnou plochou o velikosti téměř 500 m2. Tím, jak je stavba zasazena do svahu, se kolemjdoucím po jedné straně ukazuje jen jedno podlaží. Při pohledu ze zahrady už je vila vystavena v celé své kráse, již umocňuje prosklená fasáda. Je tu ale i další zajímavý prvek, který vile dodává na osobitosti. Jedná se o dřevo ze staré lodi, které bylo použito v případě garáže a vstupu do domu. Loď byla objevena a zakoupena v demoliční společnosti v Severním Brabantsku. Dřevo s historií tak dodává vile zvláštní atmosféru i hodnotu.

Bydlení plné výhledů

Vila, která je částečně osazena do svahu a podsklepena, zaujme svou křehkou schránkou. Ze skla je severní a jižní fasáda prvního poschodí. Částečného prosklení se dostalo také prostoru v přízemí. Naopak více uzavřená jižní a západní fasáda je pokryta voskovaným, trvale udržitelným dřevem. Velké prosklené plochy sestávají z otvíravé části, a tak je možné, kdykoliv je to zapotřebí, propojit interiér s exteriérem. Díky tomuto řešení je vila plná slunce a také překrásných výhledů do okolí. Světlo přitom proudí dovnitř rovněž z terasy v jádře domu, která propojuje obytnou zónu s kuchyní a jídelnou.

Přírodní materiály v čele s překližkou

Interiéru vily vládnou výhradně přírodní materiály. Pro pohyblivé části fasády bylo použito dřevo z francouzského dubu. Velkou roli hrají také prvky z dýhované překližky. Ta se objevuje na řadě vybavení interiéru včetně stěn, krbu a skříněk v dětských pokojích. Poněkud opomíjený materiál disponující celou řadou pozitivních vlastností tak zde dostává velký prostor. Ozvláštňuje jej a umocňuje jeho kompaktní vzhled. Stejně jako v exteriéru dostává se také uvnitř domu ke slovu sklo. Opticky i světelně vytváří spojující prvek mezi jednotlivými místnostmi. Co se týče funkčních dekorací, svou půvabnou křehkostí zaujmou především designové lustry. Zajímavý design představuje také vestavěný krb, který je soustředěn v hlavní denní zóně.

{reklama-0}

Bydlení ve vile je nejen přirozeně krásné, ale také energeticky úsporné. Konstrukce vily je kompaktní a doplněná o kvalitní izolaci. Dochází zde k využívání geotermální energie, tepelného čerpadla, solárních kolektorů a zelené střechy. Výsledkem je tak energetická neutrálnost vily, která na druhé straně nabízí vysoce komfortní bydlení.

Zdroj: https://mojdom.zoznam.sk/byvanie/navsteva/usporny-luxus-cast-fasady-domu-je-z-dreva-starej-lode/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

"Hygge styl" Šakvice

DARK LIVING

Koupelna SEACUBE

Interiér domu, promyšlený do detailů

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Sledujte nás

Nejčtenější články

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Rady do malé zahrady

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock