Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Alternativy vánočního stromečku pro neméně kouzelné Vánoce

Vánoce si asi málokdo z nás dokáže představit bez stromečku s omamnou vůní jehličí. Měl by hýřit barvami bezpočtu ozdob i světélek mihotajících se v kouzelné atmosféře svátečního večera. Ať už budeme mít doma i letos o Vánocích živý nebo umělý stromeček, je to zkrátka neodmyslitelná klasika. Co to ale letos zkusit s nějakou naprosto originální alternativou vánočního stromečku?

Takový speciální stromeček může nahradit jeho klasickou verzi. Pokud však nemáte to srdce vzdát se voňavé jedličky, kterou si pořizujete rok co rok, můžete mít u sebe doma obě dvě varianty vánočních stromečků. Ten klasický v obývacím pokoji a ten netradiční třeba v kuchyni, ložnici či dětském pokoji. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. Naše tipy na alternativní vánoční stromeček jistě poslouží i těm, kteří letos po klasice neprahnou. Ať už chtějí ušetřit nebo zkusit něco nového a neokoukaného.

Když větvičky postačí…

Větvičky jehličnanů ve váze představují nejschůdnější a nejméně nápadnou náhradu klasického vánočního stromku. Této dekoraci dávají mnohdy přednost nejen dříve narození, ale také ti, kteří chovají úctu k přírodě. Popadané větvičky lze totiž sesbírat v lese a přinést domů, aniž bychom jej museli drancovat. Náš domov pak provoní stejně jako vánoční strom. Pokud máme dostatek váz, můžeme větvičkami vyzdobit všechny místnosti. Uplatníme v tomto případě i vánoční ozdoby původně určené na stromeček. Buď všechny větvičky sladíme do jedné barvy, nebo si s paletou barev pohrajeme. Pokud se obáváte, že vás pak čeká úklid hromádek spadaného jehličí, je tu ještě úspornější varianta. Do vázy dejte holé větvičky ovocných stromů, které můžete v předstihu natřít bílou, stříbrnou či zlatou barvou.

Zábavný stromeček plný barev

Odvážnější jedinci mohou vyzkoušet alternativu vánočního stromečku vyrobeného z různorodých ozdob připevněných na stěnu do tvaru stromu. Ozdoby přitom vůbec nemusejí být klasické, také od nich se očekává originalita, bláznivost, hravost… Jedná se o vcelku výstřední barevnou explozi, na kterou si netroufne každý. Pokud ale najdete odvahu, uvidíte, že takový hravý vánoční stromek vám okamžitě zvedne náladu a navíc se hned tak neokouká. Oči z něj jistě nespustí ani návštěvy.

Vánoční ozdoby zavěšené ve vzduchoprázdnu

Další naprosto originální alternativou může být konstrukce vánočního stromečku v dřevěném rámu ozdobená vánočními dekoracemi. Ikonický tvar zůstává i v tomto případě zachován. Stromeček v rámu navíc působí mladistvým a nenuceným dojmem. Jeho vzhled může být v závislosti na výběru materiálu a stylu různorodý. Pokud bude konstrukce takového vánočního stromečku z kovu, hravě zapadne do interiéru zařízeného v industriálním stylu. Jestliže bude naopak ze dřeva, příjemně splyne s bydlením ve venkovském nebo skandinávském stylu. Čisté linie rámu přitom můžete klidně nahradit rustikálním a nepravidelným vzhledem větví, které najdete při procházce lesem.

Stromeček schovaný v plachtě

A na závěr něco pro opravdové milovníky minimalismu a chytrých řešení! Maximálně úspornou alternativou klasického vánočního stromečku totiž může být i závěs s jeho motivem, který stačí každý rok rozbalit a pověsit. Motiv vánočního stromečku lze osvěžit řadou vánočních ozdob, které se na plachtu jednoduše připevní. Takový stromeček na počkání jistě ocení všichni prakticky smýšlející nadšenci vánočních inovací, kteří klidně oželí poněkud zdlouhavé zdobení klasického vánočního stromečku.

{reklama-0}

Tímto výčtem však tipy na netradiční vánoční stromečky zdaleka nekončí. Svůj domov si ve svátečním čase můžete zkrášlit třeba i stromečkem z dřevěných latěk či stromečkem, který bude celý vyřezaný ze dřeva. Krásně vypadá také závěsný vánoční stromeček z větví jehličnanu, které jsou zavěšené hlavou dolů a podsvícené vánočními světélky. Právě správně zvolené osvětlení pak ze všech variant vánočních stromečků pomůže vykouzlit opravdu nádhernou podívanou...

Zdroj: https://www.doma.sk/diy-a-inspiracia/alternativy-vianocneho-stromceka-ktore-neuberu-vianociam-na-krase/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock