Bydlení Přidáno: 31. 5. 2016

Vytvarované knihovny

Veliká masivní skříň s policemi plnými knih. Přesně to se vybaví většině lidí, když se řekne slovo „knihovna”. V obchodních domech s moderním designovým nábytkem, ale už takové knihovny najdeme jen zřídka. Vystřídal je nábytek s různorodými geometrickými tvary.

V knihovně si můžete i posedět.

V knihovně si můžete i posedět.

Obdélník nebo čtverec s policemi je dávno okoukanou knihovnickou šablonou. Takový nábytek se nacházel v našich domácnostech po řadu staletí. Nyní se výrobci zaměřili na čisté a vzdušné linie, které knihám sluší.

Čistota a jednoduchost

Dnes seženete designové kousky z nejrůznějších materiálů, od překližky až po masiv. Dřevo se různě tvaruje a tím vznikají nevšední tvary. Oblíbené jsou  jednoduché minimalistické knihovny. Například ve tvaru stromu, kde je kmenem stojan a místo větví má sešikmené police na knihy. Závěsné knihovny zase výborně zapadnou do vzdušného interiéru. Nejen, že šetří místo, ale jsou i moderním doplňkem.

Káva v knihovně

I v domácí knihovně si můžete při četbě  oblíbené knížky, vypít kávu. A stačí vám k tomu jen jeden kus nábytku. Takový komfort umožňují víceúčelové knihovny. Ty se nejčastěji vyrábějí ve tvaru pokřiveného kruhu.  Vnitřek knihovny slouží jako posezení a dvojité rámování jako police pro knihy. Knihovny se vyrábějí také vyboulené nebo pokřivené. Tvarují se už jako celek nebo jako skládačka na stěnu. Můžete si tak koupit několik designových polic a sestavit si je podle vlastní fantazie.

 

Moderní jednoduchá knihovna.

Moderní jednoduchá knihovna.

Jednotlivé díly můžete poskládat dle vlastní fantazie.

Jednotlivé díly můžete poskládat dle vlastní fantazie.

Neobvyklé tvary v klasickém provedení.

Neobvyklé tvary v klasickém provedení.

Vzdušná knihovna ve tvaru stromů.

Vzdušná knihovna ve tvaru stromů.

Zdroj:  adsbeat.com, bonjourlife.com, homeadverts.com, homeozoic.com, qonser.com
Další články: