Bydlení Přidáno: 4. 5. 2016

Stěhujeme se!

Už se nemůžete dočkat. Stavební práce jsou dokončeny, stěny vymalovány a vás čeká nové bydlení. Jste nadšení, těšíte se, ovšem jedna jediná věc vám to kazí. A to je stěhování. Znáte to - všude vládne chaos, taháte krabice po schodech dolů a zase nahoru, zdá se, že to nemá konce. Můžete kalkulovat, jak chcete, vždy toho je k balení více, než jste čekali. Nezoufejte, máme pro vás pár tipů, které vám stěhování usnadní.

Taky už balíte kufry?

Taky už balíte kufry?

Plánujte

Termín stěhování se zpravidla odsouvá, vždy se najde milion příčin, proč to ještě není hotovo. Využijte to a začněte postupně balit. Adepty pro první krabice je sezónní oblečení, knihy a různé suvenýry. Bez těch snad pár týdnů přežijete. Navíc kupící se krabice v rohu místnosti hlásají, že stěhování je za rohem!

Pište, lepte, označujte

Tato zásada vám ušetří spoustu nervů nejen v následujících dnech, ale i týdnech a měsících po nastěhování. Všechno si označte! Samolepící papír a fix se stanou vašimi nejlepšími kamarády, protože co je psáno, to je dáno a věřte, že se nevyplatí spoléhat na vaši jinak velmi dobrou paměť. Krabice totiž mají jednu vlastnost – jsou tak nějak stejné. Všechny jsou hranaté, většinou jednobarevné a vy si těžko zapamatujete, že do té trochu menší jste si uložili paličku na maso. Navíc mnoho z nás ví, že krabice zůstávají nevybaleny ještě hodně dlouho po nastěhování. Také se vyplatí krabice označit na boční straně, nikoli na vrchní. Asi těžko budete mít náladu při hledání sundávat jednu krabici z druhé.

Rychlé tipy

Vše vypolstrujte, obalte novinami, sklenky schovejte do ponožek. Nechcete nic rozbít, že. Také talíře jsou v bezpečí, pokud je budete balit do krabic svisle, ne vodorovně. Každou krabici obalte fólií. Zabalte si zvlášť do tašky věci, které potřebujete na první přespání.

Slavíme

Až budete mít stěhování za sebou, nezapomeňte na to nejdůležitější – oslavte to! Stačí vytáhnout lahev vína, plastové kelímky a balíček krekrů, sednout si na krabice (pozor, ne na ty se sklenicemi) a na chvíli vydechnout. Proč? Protože si to zasloužíte. A hlavně proto, že až budete jednou za pár let vzpomínat, tato chvilka vám na tváři zaručeně vykouzlí úsměv.

Vše bezpečně v krabicích.

Vše bezpečně v krabicích.

Zdroj:  foto: paradigmmalibu.com, seaportmovingstorage.files.wordpress.com
Další články: