Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Staré vinařství se dočkalo moderní proměny

V rakouském Deutschlandbergu vznikl unikátní projekt – studio Gangoly & Kristiner Architekten se pustilo do přestavby starého vinařského statku. Charakteristický štýrský vzhled budov zůstal zachován, ale uvnitř se toho změnilo nemálo.

Nenápadná proměna

Je možné, že návštěvníci západního Štýrska projedou kolem tohoto výjimečného sídla bez povšimnutí. Důvod je zřejmý - zvenku se toho na první pohled až tak moc nezměnilo. Hlavní budova se čtyřmi hospodářskými má stále charakteristickou sedlovou střechu a půdorys stavení zůstal netknut. Ovšem stačí se podívat trochu zblízka a ihned pochopíte, že tento velkostatek se dočkal zásadní proměny. Revitalizace starých hospodářských a průmyslových budov je hitem posledních let a je opravdovým uměním vytvořit nové bydlení v něčem, co bylo původně určeno k jinému účelu. Je chvályhodné, že budovy tohoto typu většinou projdou proměnou, která esteticky nezasáhne do okolní krajiny. Vnější vzhled zůstane stejný, zato uvnitř se dějí divy. A to vyžaduje důkladnou přípravu. Studio Gangoly & Kristiner Architekten přistupovalo k proměně zodpovědně - plánovali přestavbu celé čtyři roky a výsledek stojí za to.

{img-3}

 

Veškerý komfort

Hlavní budova zůstala obytná, zatímco v dalších budovách dnes najdeme garáž, zimní zahradu, vinný sklípek a dva apartmány pro hosty. Ve statku je také bazén se saunou. Celý objekt o velikosti 330 m2 působí jako jeden celek, budovy na sebe navzájem navazují, přestože velikost a orientace každého domu je rozdílná. Interiér je zařízen moderně, nechybí veškerý komfort. Bylo zde užito moderních materiálů, trámoví budov nahradilo sklo, vpouštějící do interiéru denní světlo. Architekti rakouského studia mají ve zvyku své projekty nazvat podle jména rodiny, která bude dům obývat. Zde si tedy statek vysloužit název House P. Vybavení domu je zvoleno citlivě s ohledem na majitele, kteří jsou umělecky založení.

{reklama-0}

Štýrsko je malebná oblast, které se přezdívá „zelené srdce Rakouska“. Hornatá krajina se vlní zelenými kopci, které nabízejí úchvatný výhled do okolí, a House P se nachází na jednom z nich.

Zdroj: gangoly.at

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Baťovská vista

Obývák v kombinaci bordové a stříbrné.

Moderní mezonetový apartmán

Venkovní kuchyň s nerezovou pracovní deskou

Přírodní venkovská zahrada

Mátová ložnice v podkroví

Sledujte nás

Nejčtenější články

Proměna starého mlýna, který posledních dvanáct let chátral

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Dům s respektem k hmotnému odkazu

Ze starého fádního bytu vznikl stylový interiér

Jedinečný dům vyplnil proluku širokou pouhých 3,35 metrů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock