Bydlení Přidáno: 13. 5. 2016

Spolu u jednoho stolu, aneb každá židle jiná

Také máte doma své oblíbené křeslo? Nechcete se ho vzdát, ale neladí s ostatními? To nevadí! Naopak, využijte originality každého kousku nábytku a uvidíte, jak osobitý bude váš interiér. Dnes se zaměříme na různorodé židle u jídelního stolu, protože to je teď velký hit!

Různorodost může působit harmonicky.

Různorodost může působit harmonicky.

Jídelní set

Zvažujete, že si pořídíte nový set jídelních židlí? Ještě chvíli přemýšlejte – není to nuda? Co takhle mít každou židli originál? Má to své výhody. Když si pořídíte set stejných židlí, vždy se vám může stát, že se jedna židle zničí a co potom? Těžko si budete kupovat židle „do zásoby“, nebo spoléhat na to, že se zrovna ta vaše série stále prodává. Když je každá židle jiná a jedna z nich se pokazí, snadno ji nahradíte novým kouskem.

Vytvořte si vlastní kolekci

Budete mít možnost neustále obměňovat a vylepšovat svou sbírku kolem jídelního stolu. Vaše židle se totiž díky své jedinečnosti stanou kouskem umění, který si každý zamiluje. A věřte, že si každý přijde na své. Dědečkovi sedne „ta pořádná, robustní“, dceři se zase zalíbí „ta červená s polstrováním“. Prostě každý bude mít „tu svoji“.

Ušetříte

Tato taktika má také další výhodu a tou je finanční nenáročnost. Nejste omezeni počtem, vybírat můžete prakticky kdekoliv – obchodní řetězce, outlety s designovými kousky, židle z půdy prarodičů nebo různě posbírané od přátel. Čím zajímavější, tím lepší. Samozřejmě je důležité, aby byly židle kvalitně zpracované a pohodlné. Podle stavu židlí si je můžete dát opravit u odborníků, nebo se do toho vrhnout sami. Například židle natřené různými barvami vypadají kolem stolu opravdu efektně.

Kam sednou?

Tento netradiční mixovaný styl se hodí do interiérů, které jsou zařízeny minimalisticky, v neutrálních barvách. Židle se stanou dominantou jídelny, proto si k nim pořiďte jednoduchý stůl. Doporučujeme investovat do stolu z masivního dřeva, určitě nebudete litovat a strávníci se od vašeho stolu nebudou chtít ani hnout. 

Když ne styl, tak aspoň barva může být každá originální.

Když ne styl, tak aspoň barva může být každá originální.

Každý si najde "tu svoji".

Každý si najde "tu svoji".

Nenechte se omezovat sériovou výrobou.

Nenechte se omezovat sériovou výrobou.

Zdroj:  foto: domzpomyslem.pl, styleathome.com, eefurnish.com
Další články: