Byt v Barrandovských zahradách

Tentokrát šlo o to získat bydlení ve městě, co nejlepší možné místo. Takový byt, útočiště když chcete být chvilku sami nebo…

O realizaci

Byt v Barrandovských zahradách

Tentokrát šlo o to získat bydlení ve městě, co nejlepší možné místo. Takový byt, útočiště když chcete být chvilku sami nebo máte bohatý večerní program v centru a chcete ve městě zůstat přes noc. Barrandov je proto trochu jiný příklad pohodového bydlení, v bytovém domě Barrandovské zahrady. Je to městské bydlení s krásným výhledem na řeku, s velkou designovou zahradou ve svahu na Barrandovské skále, byt s velkými okny otevřený přes den slunci a v noci vybízející k posezení na terase s výhledem na řeku světel a panorama noční Prahy.

Byt je příjemně velký, se třemi ložnicemi, dvěma koupelnami a velkým proskleným obývacím pokojem s terasou. Protože všichni rádi a hodně cestujeme, touláme se po světe, cítili jsme velkou potřebu zachytit útržky vzpomínek z cest, záblesky atmosfér, krajin, kultur kde jsme byli a které nás baví a naladit bydlení ještě více cestovatelsky. Ostatně to je naše životní inspirace. Byt v Barrandovských zahradách je proto taková mozaika z našich cest, trochu etno, trochu Japonsko a wabi sabi, a také trochu laid back z Nového Zélandu.

Krásně se tak podařilo propojit vzdálené a zdánlivě nesourodé světy do jediné originální atmosféry pohodového bydlení. Nicméně, je to pořád bydlení v moderním městském bytě, v současném nadčasovém designu by Ateliérkunc, což znamená hlavně příběh plný emocí. Mimo jiné: tónované stěrky na stěnách, bělené dřeva na podlaze, oblíbené design kousky nábytku od Vitra, příjemně ladící s týkovým stolem a závěsnými lampami ze štípaného bambusu, to vše jemně a postupně doplňované menšími dekorativními kousky svícnů, váz, dřevěných misek, posbíraných z cest po celém světě. Jako ve všech návrzích a realizacích Atelieru Kunc architects i tady byla použita linka autorského designu na které se podílí celý tým, tady pod vedením Michala Kunce a Jany Šandallové. Hodně věcí se navrhovalo a realizovalo jako atypy, originály pouze pro tento prostor. Hlavní artový prvek je "Vintage", kuchyňský box, vytvořený z několika materiálů travertinu, mramoru, lakovaných povrchů, světelných linek. Milujeme umění a originální kousky, v tom společně souzníme.

Obrázky

Fotograf: Peter Fabo

Komentáře

Další realizace