Klidná rezidenční čtvrť pražské Bubenče dnes patří mezi vyhledávané obytné části Prahy. Perfektní dostupnost služeb, infrastruktury i genius loci celé…

O realizaci

Klidná rezidenční čtvrť pražské Bubenče dnes patří mezi vyhledávané obytné části Prahy. Perfektní dostupnost služeb, infrastruktury i genius loci celé čtvrti jsou hlavními benefity této čtvrti. Klient zde v činžovním domě zakoupil byt, který prošel pod naším vedením kompletní rekonstrukcí. 

A protože je milovník umění, chtěli jsme přenést do dnešní doby krásu starých krajinomaleb, které klient sbírá, a propojit ji s interiérem původního bytu a novou vestavbou designové části kuchyně. Byt byl v dezolátním stavu, většina původně historických detailů byla zničena. Prvním krokem bylo právě tyto historické části obnovit /římsy, vlysy, rozety, parkety/ a doplnit zcela novými moderními prvky jako je kuchyňská linka.

Hlavnímu obytnému prostoru dominuje křišťálový lustr osazený v rozetě, ten odkazuje k prvorepublikové historii domu. Minimalistické linii kuchyňské linky kontrastuje velkoplošný tisk na sklo, na němž je reprodukce klientovy oblíbené krajinomalby. Celý interiér je laděný do měkkých odstínů bílé barvy a několika doplňkových pastelových tónů.

Obrázky

Fotograf: Jan Vrabec

Komentáře


K - styl - interiéry, architekt, nábytek  | 7. 4. 2022

Velmi povedené.

Další realizace