Rodinný dům se nachází v příjemné části Brna se zástavbou rodinnými domy.

Objekt prošel kompletní rekonstrukcí od sklepa až po podkroví……

O realizaci

Rodinný dům se nachází v příjemné části Brna se zástavbou rodinnými domy.

Objekt prošel kompletní rekonstrukcí od sklepa až po podkroví… celý interier byl osekán na cihlu, měnily se podlahy, bouraly se příčky a vznikla tak nová vzdušnější dispozice. Hlavním prostorem, který se hodně provzdušnil a odlehčil je velký obývací pokoj spojený s kuchyní, kdy kuchyně je situovaná okny do ulice a obývací pokoj je H- portálem propojen se zahradou přilehlou terasou.

Návrh interieru vychází z historie domu a odkazuje na jeho funkcionalistické kořeny. Zachovalo se a zrenovovalo původní dřevěné schodiště, které je velice výrazným prvkem při vstupu do domu. Proto je dřevo zopakováno i ve zbytku interieru v kombinaci světlého a tmavého dřeva a doplněno bílou a šedou barvou. Interier byl navržen spíše ve světlých barvách, protože dispozice domu nedovolila větší prosvětlení okny.

Obývacímu pokoji dominuje prostorná sedací souprava, která byla majiteli domu předvybrána před samotným návrhem interieru. Na velkou sedací soupravu reaguje kruhové svítidlo zakomponované v sádrokartonovém podhledu- je to kombinace nepřímého svícení rampou a designového svítidla.  Sedačka spolu s krbem a televizní stěnou vytváří příjemný prostor pro odpočinek. Do interieru se podařilo zakomponovat i poměrně velkou kuchyňskou sestavu, která ale opticky prostor příliš nezatěžuje.

Osvětlení prostoru je regulovatelné jak svojí intenzitou tak barvou podsvícení – nálada interieru se tak dá přizpůsobit aktuální činnosti.

V celém domě se také opakuje motiv kruhu, čímž se místnosti v celém domě propojují - jak ve velkém světle nad sedací soupravou tak potom v detailech jednotlivých světel až po zrcadla v koupelnách a koupelnové radiátory s oblými trubkami.

Interier 1NP a 2NP se řešil na ploše 120m2,  obyvatelům je k dispozici také garáž, sklep a podkroví domu.

 

Autor návrhu interieru: Irena Tomisova Architects s.r.o. - Ing. arch. Irena Tomisová, Ing. arch. Daniela Gutmanová

Obrázky

Fotograf: Petr Slavík

Komentáře

Další realizace