Naše naprostá srdcovka z krásné vinařské oblasti blízko Mikulova. Rodinný dům jsme navrhli v roce 2014 a aktuálně jsou k dořešení ještě interiery a úprava…

O realizaci

Naše naprostá srdcovka z krásné vinařské oblasti blízko Mikulova. Rodinný dům jsme navrhli v roce 2014 a aktuálně jsou k dořešení ještě interiery a úprava okolních ploch na pozemku.

Požadavkem investora bylo vytvořit moderní dům do vesnického rázu zástavby - proto jsme volili klasický tvar domu  - stodoly a celý objekt opláštili dřevem.

Koncepčně se rodinný dům uzavírá na strany kde by mohl vznikat potenciální hluk a naopak otevírá do strany kde je pouze příroda- vinohrad na zadní části pozemku.

Hlavním motivem je celoprosklená fasáda směřující do zeleně a propojení obývacího pokoje s exterierem. Dům je extrahován do základního tvaru a jsou z něj osekány všechy rušící prvky. Okap a svod vody ze střechy je řešen skrytě pod dřevěným obložením.

Obložen je modřínem, který časem zešedne a není potřeba ho jakkoliv natírat. Naopak jeho přirozené stárnutí zašednutím je žádané.

 

Obrázky

Fotograf: Petr Slavík

Komentáře

Další realizace