Přední část zahrady tvoří vstupní prostor, vjezd. Byla zde vytvořena široká plocha z betonových desek. Celá příjezdová cesta je otevřeným prostorem. Neexistují…

O realizaci

Přední část zahrady tvoří vstupní prostor, vjezd. Byla zde vytvořena široká plocha z betonových desek. Celá příjezdová cesta je otevřeným prostorem. Neexistují zde žádné ploty, brány ani branky. Malé množství výsadby se nachází pouze napravo od vchodu do domu. Jedná se o skupinu stromů, které prakticky nevyžadují žádnou zvláštní péči.

     Podél betonového plotu byly použity 3 střižené geometrické tvary z tisu. Tento prvek se pak opakuje také ve zbylých částech zahrady. Stezka z čtvercových betonových desek vede buďto na terasu, nebo do zahrady. Chceme-li jít na terasu, projdeme štěrkovou plochou, obklopenou dvěma živými ploty z tisů různé výšky. Za živými ploty od hlavní části zahrady jsou vysázeny kosodřeviny, lipnicovité rostliny a levandule. V těsné blízkosti terasy, podél oken navrženo koule zimostrázu.

     Čtvercový záhon na trávníku je navržen tak, aby prolomil velkou travnatou plochu. Na obou stranách je obklopen nízkou stěnou z betonu. Hlavním prvkem tohoto záhonu je více-kmenový keř, zatímco dolní patro tvoří malé rostliny.

     Centrální částí rekreační oblasti zahrady je štěrkovitá plocha obklopená vegetací. Na této ploše jsou umístěny houpací sítě. Toto místo je odděleno od zbylého zahradního prostoru, takže se zde bude moci uklidnit a odpočívat při zvuku šumu okrasných trav, kterými byl obsazen betonový plot. Po druhé straně rekreační oblasti s houpacími sítěmi se nachází dekorativní trávy, které nás vedou až k rovnoměrně zasazeným habrům. Před habry navrženo velmi moderní betonové stěny.

     Na druhé z teras, se na obou stranách cesty vedoucí k ní nachází azalky a vavřínovec – rostliny jež mají rády malé množství slunce. Na terase bude postaven betonový květináč, v němž bude růst přeslička. Stejný druh bude vysazen rovněž v květináči umístěném na terase na patře. Po cestě z betonových desek položených podél domu se dostaneme zpět na přední část parcely.

Obrázky

Komentáře

Další realizace