Projekt zahrady předpokládá vytvoření moderního prostoru, který by korespondoval  s tvarem domu a jeho interiérem. Jedním z důležitějších prvků bylo…

O realizaci

Projekt zahrady předpokládá vytvoření moderního prostoru, který by korespondoval  s tvarem domu a jeho interiérem. Jedním z důležitějších prvků bylo postavení dvou-osobové houpačky určené k rekreaci a zábavě jak pro děti, tak pro dospělé. Byl zvolen architektonicky zajímavý tvar, jelikož v zahradách této velikosti bude mít nejen funkční, ale i dekorativní poslání, jelikož bude centrálním bodem projektu.

     Oblast je charakteristická velkým zastíněním z důvodu husté zástavby a přítomnosti  velkých stromů vyrůstajících na pozemku. To byl rovněž důvod k zastoupení trávníku kompozicí betonových desek o dvou šířkách. Prostor mezi deskami vyplní žulová drť. Kompozici z desek bude zajímavě protínat živý plot, propletený trvalkami rostoucími v stinných místech.

     Pod širokým jalovcem se nachází dřevěná terasa s otvorem pro pískoviště, které bude možné přikrýt. Tato terasa funguje také jako posezení.

     Vedle houpaček byla navržena zajímavá skupina stálezelených rostlin – kulovité zimnostrázy v pěti různých velikostech. Nad koulemi kraluje palmový javor, v krásné vínové barvě. Za houpačkou a skupinou přilehlých rostlin se na plotě rozrůstá břečťan, čímž vznikla stálezelená clona od sousedů. Podél plotu v koncové části zahrady navrženo atraktivní, keře kvetoucí bíle – hortenzie a rododendrony.

     Mezi terasou přiléhající k domu a zahradní částí je výrazný výškový rozdíl. Tyto prostory dělí opěrná stěna vysoká přibližně 1 metr. Ve stěně byly vytvořeny prostory pro rostliny, které vyplní bíle kvetoucí šalvěj, okrasný česnek a funkie. Na terase budou umístěny květináče s kosodřevinami a kvetoucí popínavé rostliny, které se budou moci vzpínat na stávající dřevěnou stínící konstrukci.

Obrázky

Komentáře

Další realizace