pokoj pro nejstaršího sourozence - pohled od skříně

O realizaci

3 děti, 3 pokojíčky, 3 různé interiéry...

Chtěli jsme každému dítěti vytvořit barevně a charakterově jiný pokoj, ale v určitých prvcích jsme je zároveň chtěli propojit, aby působily jednotně, když patří do jednoho domu.

 

Pro mladou slečnu jsme navrhli pokoj v přírodních barvách a tónech, které přirozeně ladí k různým typům dřevin, patřící podlaze, trámům, dveřím a oknům. Původní střešní podbití jsme kvůli špatné izolaci kryli sádrokartony a díky tomu jsme opticky upřednostnili krásné trámy.

Předešlá dispozice pokoje místnost spíše zmenšovala. My jsme naopak prostor otevřeli, zvětšili jsme postel na dvojlůžko, které je centrálně umístěné mezi skříněmi. Kolem postele jsou příjemná nebesa, která zároveň tvoří čelo postele. Plochy kolem postele jsou rozdělenené na dvě zóny, jedna pracovní a druhá kosmetický kout. V pokoji je dostatek úložných prostorů ve formě otevřené knihovny a zavřených skříněk a šuplíků.

 

Pokoj nejstaršího sourozence byl vytvořen v chlapeckých barvách a to v černé, šedé a favorizované zelené. To vše doplněné dubovým dekorem, který ladí s původní podlahou.

Na postel umístěnou v rohu jsme instalovali jútová lana, která nám pomomohly postel lépe spojit se zbytkem prostoru. Šikmý tvar pokoje a výška topení pod oknem nám komplikovala řešení stolu, ale nekonec jsme našli řešení. I tento pokoj má dostatek úložných prostor, otevřené police a knihovnu a vpravo od stolu korkovou nástěnku.

 

Pro nejmenšího chlapečka, který měl díky střešnímu pokoji nejsložitější pokojík, jsme chtěli vytvořit jednoduché místo, které ožije hračkami. Postýlku jsme pojali záměrně netradičně, abychom docílili příjemnějšího pocitu pro spaní malého dítěte. Pozice postýlky byla totiž jediná vhodná v nejvyšším rohu pokoje. Díky zácloně na střešní konstrukci postýlky působí postýlky útulně a uzavřeně.

Chlapečka čeká za blízké roky nástup do školy, pokojík je tedy vybavený pracovním stolem na účení, v něm jsou úložné prostory jak na knížky, tak aktuálně hlavně na hračky, kterými se momentálně ještě hojně obklopuje. Převládající barva je lagunově modrá v kombinaci se světle béžovou…

Obrázky

Fotograf: Jiří Částka MediaFoto

Komentáře

Další realizace