obývací pokoj s kuchyní

O realizaci

Byt v Jankovcově ulici o velikosti 50m2, dispozičně řešený jako 2kk patří mladému modernímu muži, čemuž jsme celý interiér přizpůsobovali. Díky tomu jsme mohli volit ryze pánské barvy a drsnější materiály.
Majitel nás oslovit v momentě, kdy jsme společně mohli vybírat standardy bytu. Budoucí interiér jsme si připravili tak, aby korespondoval s naší vizí.

Hned na začátku se nám nelíbilo původní rozložení dispozic navržené developerem. Klasický problém byl v takto dlouhém prostoru umístění kuchyně a jídelního stolu. Protože byt budou obývat maximálně 2 osoby, mohli jsme si dovolit stůl pro dvě osoby, který však splňuje proporce i pro jednorázové sezení 4 lidí + jednoho v čele.
Stůl napojený na kuchyň je řešen vykonzolováním na jedné straně, a pomocí zabudované konstrukce bylo možné ho realizovat bez nohou, což v prostoru působí dynamicky a ojediněle. Toto řešení nám zároveň dovoluje případné usazení osob i z čela stolu a pozičně nevadí v průchodu do obývací části.
Jako volná alternativa sezení je i houpačka, která zároveň slouží i jako odkládací stolek pro sedací soupravu.

Stěžejním prvkem interiéru jsou železné konstrukce, které byt celkově propojují od zádveří přes knihovny a televizní stěnu v obývacím pokoji do ložnice.

Hlavní dřevinou je borová překližka objevující se na stole, skříních a krytu digestoře kuchyně.

I přes vcelku dost tmavých ploch byt nepůsobí temně, naopak, dostal pánský a jednotný charakter…

Obrázky

Fotograf: Robert Žákovič

Komentáře

Další realizace