OPEN OFFICE

Dispozice – Jedná se o administrativní budovu DRN, která slouží jako kanceláře, restaurace, obchody a galerie. Naším úkolem bylo vytvořit kanceláře pro Manifesto. Dominantou tohoto prostoru je atypický půdorys, podpůrné nosné sloupy v diagonálním sklonu a prosklená fasáda s 360° výhledem. Unikátní výhled v kombinaci s množstvím přirozeného denního světla činní toto místo jedinečné. Vzhledem ke specifickému charakteru samotné budovy, prostor nedovoloval velké konstrukční zásahy. Při vstupu Vás čeká takzvaná „wellcome wall“, která zároveň slouží jako šatna a zázemí. Dále pak kuchyňka s jídelnou, dvě zasedací místnosti, lounge zóna, místo pro účetní a pracovní místa s kapacitou pro bezmála 30 lidí. Pracovali jsem s prostorem o rozměru.

Koncept / barevnost / materiály – Velký důraz se kladl na variabilitu, světelnost a vzdušnost prostoru. Výchozím materiálem byl šedý beton na stropě a podpůrných prvcích, dále pak skleněná fasáda a přiznaná vzduchotechnika. Jako kontrast k převážně industriálním materiálům byl použit textil a dřevo. Překližku jsme použili na pódiu v lounge zóně, na wellcome wall a šatnu. Světlý textil nám splnil nejenom akustickou funkci, ale i propustnost světla. Též nám umožnil vytvořit oblé tvary dělících příček. Tento koncept jsme doplnili o bílou a antracitovou barvu, která je na nábytku, osvětlení a doplňcích.

Recepce – Při vstupu do těchto prostor Vás jako první uvítá wellcome wall s logem a grafickým prvkem vycházející ze samotného názvu. Jedná se o autorský návrh, a tedy zakázkovou výrobu dle návrhu architekta. Tato multifunkční stěna zároveň slouží jako šatna a úložný prostor pro administrativní potřeby. Též v sobě ukrývá místo k sezení.

Kuchyně & jídelna – Požadavek na kuchyni byl minimalistický design a reprezentativní vzhled. Stěna za kuchyní byla původně obložena dřevem s výraznou strukturou, která nebyla v souladu s původním barevným konceptem, proto jsme ji přetřeli bílou barvou a vytvořili kuchyni v tmavé antracitové matné barvě, která díky tomu vynikla. Jednoduché linie, decentní úchytky a uzavřené skřínky zajistily elegantní vzhled. Stoly a židle v jídelně jsme vybrali od studia Muuto. Pro účely privátních schůzek lze tuto zónu uzavřít pomocí závěsů, čímž vytvoříme soukromou zasedací místnost.

Lounge zóna – Hlavní myšlenkou této zóny je odpočinek, místo setkání s celým týmem v rámci ranního briefingu či stage pro interní akce.  Lounge se skládá z několika stupňové stage vytvořené podle autorského návrhu architekta, doplněné o měkké textilní polštáře. Nadstavbou této myšlenky je příprava pro instalaci projektoru a možnosti promítaní (kino). V původním návrhu jsme vybrali několik kusů kruhových koberců, pufů, a drobného posezení pro tyto účely. Vybrané doplňky vč osvětlení jsou od studia Muuto.

Zasedací místnosti & pracovní místa – požadavek na zasedací místnosti se týkal přirozeně soukromí. Toho bylo docíleno pomocí textilních závěsů vedených po kolejnicích s oválným půdorysem. Nepoužili jsem pevné příčky, abychom nenarušili už tak složitý geometrický charakter místa. V původním návrhu jsme připravili autorské návrhy stolů. Klient se však rozhodl pro stoly s integrovanými zásuvkami a židlemi od Vintry. Pracovní desky stolů však korespondují s materiálem použitého dřeva a nenarušují tak koncept.

Call place – v původním záměru šlo o buňku sloužící k soukromým hovorům, které neměly rušit ostatní kolegy a probíhající meetingy. Na závěr se však klient rozhodl vypsat soutěž pro studenty ČVUT a umožnit se tak realizovat mladým začínajícím architektům.

Doplňky – po dohodě s klientem, který trval na seznamu svých dodavatelů jsem vybrali doplňky, osvětlení a nábytek od studia Muuto. Truhlářské sety jsme vyrobili na zakázku s naším truhlářem.