Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Ze starého hospodářství vznikla luxusní vila

Ze starého hospodářství vznikla luxusní vila

Když staré hospodářství koupili noví majitelé, oslovili společnost Reichel Architekten, aby jim pomohla změnit podobu statku na moderní bydlení. Zároveň chtěli zachovat původní podobu venkovského domu, který byl založen v roce 1851. Zpočátku zde byla pouze stáj a seník. Později byla přistavěna obytná budova. Současní majitelé si přáli mít veškeré moderní pohodlí dnešní doby se zachováním původního rázu stavení. Výsledkem je velmi elegantní dům s kompletním zázemím.

Rodinná architektonická firma Reichel Architects a Dinesen byla požádaná o pomoc při rekonstrukci starého venkovského stavení. Bylo nutné se odvrátit od klasické normy, čelit výzvám i překážkám, aby se mohl stát architektonický zázrak. Majitelé domu viděli příležitost užít si výhody venkovského života, aniž by obětovali moderní vymoženosti. Po promyšlené a zároveň odvážné obnově se staré hospodářství proměnilo v grandiózní domov. Staré venkovské stavení mělo vysoké klenuté stropy, malá okna a do domu nepouštělo příliš mnoho světla. Tým architektů však našel způsoby, jak rozjasnit interiér domu; řada světlíků a bílé stěny umožňují zaplnit místnosti denním světlem.

Staré s novým

Architekti se zaměřili na vytvoření architektonického spojení mezi historickými prvky a modernějšími doplňky. Současně byla provedena rekonstrukce původní budovy. Rekonstrukce venkovského domu spočívala ve vytvoření otevřeného a prostorného prostředí. Nové dekorační prvky vzájemně splynou s okouzlujícími starožitnými detaily domu a vytvářejí úžasnou a útulnou atmosféru. Dům získal i nové místo pro wellnes, fitness a jógu. Zajímavě řešené trojúhelníkové světlíky propouštějí světlo do bazénu. Posuvné dveře velkolepého bazénu nabízejí rozsáhlý výhled na rozlehlou zahradu, les a pole - zejména na jeleny a zvědavé bažanty.

Změna starého statku

Když vejdete do obývacího pokoje, okamžitě ucítíte čistou atmosféru, kterou přináší bílé stěny a podlahy. Působivé sezení uprostřed místnosti je vyrobeno z bílé kůže. Pro zajištění určitého kontrastu jsou trámy nad a kolem obývacího pokoje vyrobeny z tmavého dřeva. I impozantní stůl uprostřed místnosti je také vyroben z černého dřeva. V kuchyni zase máte pocit, že jste vrženi do úplně jiné doby. Kuchyně je ultramoderní a má čisté linie, které najdete v moderních luxusních interiérech. Díky minimalistickému designu má strohý, i když příjemný design. Je to skutečně pozoruhodný architektonický počin. I když žijete na venkově, nemusí být váš interiér pouze starý.

 

Dům je ve venkovském prostředí se stromy v pozadí a šikmou přední částí s pečlivě upravenými trávníky. K domu vede schodiště, které vypadá jako kdyby vystupovalo ze skály. Tráva byla cíleně ponechána tak, aby lehce zakrývala okraje každého schodiště. Tím se docílilo přirozené struktury, jakou byste našli i ve volné přírodě, kde tráva roste kolem skal. Budova má dvě části. Jedna část je zděná a z vnějšku vypadá jako venkovský dům a druhá má velká okna, která poskytují nerušený výhled na pole, les a velkou zahradu s působivým bazénem uprostřed.

Ze starého hospodářství vznikla luxusní vila

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock